Thermo King Haberler

06.09.2016 KOMAGENE, STANDARTLARINI THERMO KING İLE KORUYOR

Thermo King soğutucu ünitelerinin teslimatları hız kesmeden devam ediyor. Ülke genelinde 950 şubeye dağıtım yapan Komagene, taşıma standartlarını Thermo King ile koruyor.
Doğuş Otomotiv distribütörlüğünde Türkiye faaliyetlerini sürdüren dünyanın lider soğutucu markası Thermo King, gıda sektöründe soğuk zincir taşımacılığı yapan firmaların tercihi olmaya devam ediyor. Türkiye’nin çiğköfte denilince akla gelen ilk markalar arasında yer alan Komagene, 4 adet T1000 kamyon ünitesi aldı. Komagene
İsmini Kommagene Uygarlığı’ndan alan Türkiye’nin çiğköfte üretim ve satışında önde gelen markalarından Komagene Çiğ Köfte, sektöründe üretim, pazarlama, satış, lojistik, zincir ve franchise alanlarında komple ürün ve hizmet sunuyor. 6 bin metrekare alanda kapalı üretim yapan ve Türkiye genelinde 950 şubeye soğuk zincir kırılmadan ürünlerini sevk ediyor. Komagene Genel Merkezinde Doğuş Otomotiv Thermo King Satış ve Pazarlama Müdürü Suna Türk ve Thermo King Satış Yöneticisi Çağlar Bircan tarafından Komagene Yönetim Kurulu Üyesi Mevlüt Ceyhun Tekdemir’e işbirliğinden dolayı plaket takdim edildi.

Tekdemir, soğuk zincir bozulmadan Türkiye genelinde 950 şubeye çiğköfte teslimatı yaptıklarını belirterek “aylık 450 ton çiğ köfte sevk ediyoruz. Aynı zamanda meze ve içecek dağıtımı da gerçekleştiriyoruz. 7 bölgede ana depomuz bulunuyor. Bu depolara büyük araçlarla sevkiyatı gerçekleştirdikten sonra, küçük araçlarla bayi dağıtımı yapılıyor. 4 tırımız, 36 çeşitli tonajlarda kamyon ve hafif ticari aracımız bulunuyor. Tüm araçlarımızda Thermo King soğutucu ünite kullanıyoruz. Sektörümüzde en büyük markasıyız bunu kalitemiz, hijyen ve sağlık kurallarına verdiğimiz önemle sağlıyoruz. Thermo King bizim bu başarı yolculuğumuzda en büyük destekçimiz” dedi. Doğuş Otomotiv Thermo King Satış Yöneticisi Çağlar Bircan ise gıda sektöründe farklı hizmet kollarında faaliyet gösteren firmalar ile çalışmalarının kendileri için bir referans olduğunu belirterek “Thermo King satış ve servis hizmeti olarak yaygın servisleri ile Türkiye genelinde hizmet vermektedir. Müşterilerimizin ihtiyaçlarına uygun ürünleri belirleyerek müşterilerimizin çözüm ortağı olmaya devam ediyoruz” açıklamasında bulundu.

 

01.09.2016 PASTALARINIZ MASANIZA THERMO KING GÜVENCESİ İLE GELECEK

Thermo King, Türkiye pazarında yer alan bir çok ünlü markanın resmi tedarikçisi olarak hizmet veren HEG Gıda’ya soğutucu ünite teslimatı gerçekleştirdi. Doğuş Otomotiv distribütörlüğünde Türkiye faaliyetlerini sürdüren dünyanın lider soğutucu markası Thermo King, lojistik sektöründeki farklı hizmet dallarının tercihi olmaya devam ediyor. Thermo King son olarak 2 farklı noktada üretimi gerçekleşen, Türkiye geneline 3000 noktada ürünleri tercih edilen HEG Gıda’ya ünite teslimatı gerçekleştirdi. HEG GIDA HEG GIDA yerli ve uluslararası zincir mağazalara ekmek, sandwich, pasta, cheesecake ve poğaça açma grubu ürünleri üretip, donuk sevkiyatlarını yapmaktadır.HEGMEK ve SOSWEET markaları adı altında profesyonellere yani ev dışı tüketim dediğimiz HORECA grubuna ekmek, sandwich, pasta, cheesecake ve poğaça açma grubunda donuk ürün olarak hizmet vermektedir. Günlük 30-60 bin adet üretim yapabilen ve altyapısı bulunan HEG Gıda, günlük 120 noktaya, nakliyesini de bünyesinde yer alan filo ile gerçekleştiriyor. HEG Gıda adına Ertan Uysal’a yeni ünitesi firma tesislerinde, Thermo King Satış ve Pazarlama Müdürü Suna Türk tarafından teslim edildi.  Uysal, plaket töreninde yaptığı açıklamada” HEG GIDA olarak son 7 yıldır yatırımlarımızı donuk üretim ve donuk sevkiyat alanında şekillendiriyoruz. Hedefimiz ürünlerimizi daha geniş kitlelere ulaştırabilmek” şeklinde konuştu. Performansı ve kalitesi bizim için yeterli bir referans oldu. Yeni ünite alımında direk Thermo King ile iş birliği içinde olduk. Türkiye pazarında yer alan dünyaca ünlü 12 farklı markanın sandviç, pasta, açma, cheesecake gibi ürünlerinin üretimini gerçekleştiriyoruz. Her sabah 120 farklı noktaya bu ürünlerin dağıtımını gerçekleştiriyoruz. Bu markalarla iş birliğinizin devamı için kalite çıtasını en üst noktaya çıkarmalısınız. Bu kaliteyi üretim aşamasından, markanın vitrininde yer alma aşamasına kadar sürdürmeniz gerekiyor. Biz bu standartları Thermo King ile yakaladık ve devam etme arzusundayız” açıklamasında bulundu.  

15.06.2016 CBN LOJİSTİK, THERMO KING İLE FARK YARATACAK

  Soğuk zincir taşımacılığında en çok tercih edilen ünite markası olan Thermo King, Türkiye pazarındaki teslimatlarına ara vermeksizin devam ediyor. Thermo King, son olarak CBN Lojistik’e 4 ünite teslimatı gerçekleştirdi.
Türkiye’nin önde gelen çikolata ve şeker markalarının distribütörlük faaliyetlerini sürdüren CBN Lojistik, soğuk zincir taşımacılığında kullanılmak üzere 4 adet Thermo King Ce 350 Max ünite satın aldı. CBN Lojistik, İstanbul’da Anadolu ve Avrupa yakalarının yanı sıra Ankara, Antalya, Bursa, Gaziantep, İzmir ve Tekirdağ başta olmak üzere Türkiye’nin birçok yerinde depolama hizmeti veriyor. Yeni ünitelerini CBN Lojistik şirket sahibi Cihan Çoban, İstanbul Avrupa Yakasındaki tesislerinde Doğuş Otomotiv Thermo King Marka Satış Müdürü Suna Türk ve Thermo King Satış Yöneticisi Çağlar Bircan’dan teslim aldı. “Doğru yatırımlarla fark yaratmak istiyoruz” 5. yılını kutlayan CBN Lojistik adına bir açıklama yapan Cihan Çoban mikro dağıtımın ardından uluslararası ve yurtiçi dağıtıma da çıkmak istediklerini belirtti. Çoban, sözlerine şöyle devam etti; “Sektörün eksikliklerini analiz edip, bu doğrultuda yatırımlar yaparak; her zaman en iyisini yapmaya odaklı ve fark yaratan bir lojistik firması konumuna gelmeyi hedefledik. Bu hedeflerimize sektörünün en iyisi olan Thermo King ile ulaşmayı amaçlıyoruz” Thermo King Marka Müdürü Suna Türk ise, özellikle gıda maddelerinin taşınmasının özel bir ihtisas gerektirdiğini ve bu sektördeki uygulamaların çok önemli olduğunu belirterek “Soğuk zincirde özellikle gıda maddelerinin taşınma şartları ve ortam, insan sağlığı açısından çok büyük önem taşımaktadır. Ünitelerimiz ile müşterilerimize en doğru ürünü sunuyoruz. Satış ve satış sonrası tüm ihtiyaçlarında da her zaman yanlarındayız.  Son teknolojiye sahip ürünlerimize ek olarak aracın ısı hareketlerini sürekli takip etme imkanı sunan Tracking (uzaktan takip sistemi) cihazları ile müşterilerimizin her zaman ürünlerini güvenle taşıyabiliyor. Thermo King Doğuş otomotiv güvencesi ve geniş yetkili satıcı ve servis ağı ile müşterilerinin çözüm ortağı olmaya devam ediyor.

15.06.2016 EMD FRİGO LOJİSTİK THERMO KING’i TERCİH ETTİ


Türkiye’de tek çatı altında kurulu en büyük lojistik amaçlı iklimlendirilmiş depolama kapasitelerinden birisine sahip olan EMD Frigo Lojistik, soğuk zincir parsiyel gıda taşımacılığına Thermo King ile başlıyor.
Soğuk zincir taşımacılığı denilince akla gelen ilk marka olan Thermo King, soğuk zincir parsiyel gıda taşımacılığına adım atan EMD Frigo Lojistik’in de tercihi oldu.  Türkiye’de tek çatı altında kurulu en büyük lojistik amaçlı iklimlendirilmiş depolama kapasitelerinden birisine sahip olan EMD Frigo Lojistik, soğuk zincir parsiyel dağıtım araçlarında kullanmak için 3 adet T 1000 Spectrum, 2 adet T 800 Spectrum, 2 adet V 500 Spectrum, 1 adet Ce 450 max olmak üzere toplam 8 adet ünite teslim aldı. 
EMD Lojistik’e yeni üniteleri firmanın tesislerinde Doğuş Otomotiv Thermo King Marka Müdürü Suna Türk ve Doğuş Otomotiv Thermo King Satış Yöneticisi Çağlar Bircan tarafından EMD Genel Müdürü Bülent Kaysılı’ya teslim edildi.
“Depo uzmanlığımızı taşımacılıkta da kullanacağız”
Türkiye’de tek çatı altında kurulu en büyük lojistik amaçlı iklimlendirilmiş depolama kapasitelerinden birisi olan EMD Frigo Lojistik, 4 yılı aşkın süredir kendi özmal deposunda ulusal ve uluslararası müşterilerine donuk, soğuk, serin, kuru gıda depolanması ve sipariş yönetimi konusunda hizmet veren EMD Lojistik Genel Müdürü Bülent Kaysılı “Soğuk depoda uzmanlaştığımızı düşünüyor ve bu uzmanlığımızı soğuk zincir parsiyel taşımacılığı konusunda da kullanmak istiyoruz. 8 araç ile soğuk zincir parsiyel gıda taşımacılığına başlıyoruz. Araç sayımızı artırarak lojistik sektöründe de büyümeyi hedefliyoruz. Thermo King ile güçlendirdiğimiz filomuz ile bu hedefe ulaşacağımıza inanıyorum” dedi.
Thermo King Marka Müdürü Suna Türk, tüm ihtiyaçlarına cevap verebilecek geniş ürün yelpazesi ile müşterilerinin çözüm ortağı olmaya devam ettiklerini belirterek “Sektöründe Türkiye’nin önde gelen markaları arasında yer alan EMD Lojistik’e yeni başladıkları parsiyel taşımacılıkta çözüm ortağı olduk. Son teknolojiye sahip ürünlerimize ek olarak aracın ısı hareketlerini sürekli takip etme imkanı sunan Tracking (uzaktan takip sistemi ) cihazları ile müşterilerimiz ürünlerini güvenle taşımaktadır. Thermo King olarak sadece ürün satmıyor ihtiyaca uygun ürün seçiminden, satış sonrası servis ve bakım için gerekli tüm hizmetleri sağlıyoruz.”açıklamasında bulundu.
Thermo King Doğuş otomotiv güvencesi ve geniş yetkili satıcı ve servis ağı ile müşterilerinin çözüm ortağı olmaya devam ediyor.

02.05.2016 AKTAES, THERMO KING COLDCUBE İLE DAHA AVANTAJLI

    AKTAES,
THERMO KING COLDCUBE İLE
DAHA AVANTAJLI
Dünyanın en seçkin gıda markalarının Türkiye distribütörlüğünü gerçekleştiren Aktaes, anlık siparişleri zamanında ve sağlıklı ulaştırabilmek için Thermo King ürün gamında yer alan kompakt soğutucu ünite ColdCube’ün
avantajlarından yararlanıyor. Illy, Bridor, Lamb Weston, Antica Gelatario Del Corso, Laboratorio Tortellini, Boylan ve Feel More gibi dünyaca ünlü gıda markalarının Türkiye distribütörlüğünü sürdüren; ek olarak San Pellegrino, Acqua Panna, Perrier markalarının da HORECA kanalında satış ve pazarlamasını yapan Aktaes; dondurma, patates, kruvasan, makarna gibi donuk malzemelerin şehir içi taşımacılığının gerçekleştirilmesi amacıyla Thermo King ColdCube tercih etti. Ürün gamlarında bulunan 4 farklı donuk markanın; hotel, restaurant ve cafe gibi İstanbul içerisindeki seçkin mağazalara anlık siparişlerinin taşınması için ColdCube kullandıklarını belirten Aktaes Tedarik Zincir Sorumlusu Gözde Özuğur “Temsil ettiğimiz markaların ürün gamında donuk ürünler yer aldıkça nakliyesi konusunda tecrübeler kazanıyoruz. Deneyimlerimiz ve pazar araştırmalarımız sonucu bu ürünlerin nakliyesinde bizim için en avantajlı soğutucunun modüler bir ünite olması sebebiyle ColdCube olduğunu tespit ettik. Ayrıca filomuzdaki araçların kiralık olması, ColdCube ünitesinin herhangi bir modifikasyondan geçmemesi, kuru yüklerle birlikte aynı anda soğuk zincir taşımacılığını da yapabiliyor olması bizim açımızdan en büyük tercih nedenidir. Ağırlıklı olarak İstanbul ve yakın çevresindeki hotel, restaurant ve cafelere ürün gönderiyoruz. Anlık siparişler oluyor. Şehir içi taşımada ColdCube, hız ve kullanım kolaylığı nedeniyle büyük avantaj sağlıyor” dedi.
Thermo King Marka Müdürü Suna Türk ise, özellikle gıda maddelerinin taşınmasındaki uygulamaların çok önemli olduğunu belirterek “Soğuk zincirde özellikle gıda maddelerinin taşınma şartları ve ortam, insan sağlığı açısından çok büyük önem taşımaktadır. ColdCube ile müşterilerimize en doğru ürünü sunduğumuza inanıyorum. Modüler olması, kullanılacak araçta herhangi bir modifikasyon yapılmasına gerek olmaması, kolay çalıştırılması ve temizlenmesi ColdCube ürünümüzü sınıfının en iyisi olarak tanımlıyor” açıklamasında bulundu.

18.04.2016 D.REAM KALİTESİ, THERMO KING KALİTESİ İLE BİRLEŞİYOR

Yeme-içme sektöründe kurumsal yapılanmanın öncüsü D.ream, Thermo King ile kalite çıtasını daha da yükseltiyor. D.ream, bünyesinde yer alan restaurant zincirlerine donuk gıda nakliyesini gerçekleştirdiği araçlarında Thermo King soğutucu üniteleri kullanıyor. 2012 yılından bu yana Doğuş Holding bünyesinde faaliyetlerini sürdüren ve Türkiye’nin önde gelen restaurant zincirlerini bünyesinde barındıran D.ream, Thermo King soğutucu üniteleri ile malzeme nakliyesini yönetmeliklere uygun bir şekilde gerçekleştiriyor. Bünyesinde yer alan restaurantların ihtiyacı olan soğuk zincir ürünlerinin, araçlarında kullandıkları Ce Serisi ve V serisi motordan tahrikli üniteler sayesinde hızlı, kolay ve sağlıklı bir şekilde ulaştığını belirten D.ream İdari İşler ve Destek Hizmetler Direktörü Mustafa Oğuz Kavukçuoğlu “Amacımız yeme-içme sektörüne değer katmak ve yeni bir vizyon getirmek. D.ream olarak bugün yeme-içme sektöründe Türkiye'de ve uluslararası platformda, işletme adedi ve çeşidi ile benzersiz bir konumdayız. 170’in üzerinde lokasyonda operasyonlarımızı devam ettiriyoruz. Bünyemizdeki restaurantların donmuş gıda taşımalarında kullanılmak üzere Thermo King SLXe treyler ünitesi aldık. Menülerimiz ile en yüksek standartları sunarken, taşımacılıkta da aynı kaliteyi yakalayacağımıza inanıyorum” dedi. Kavukçuoğlu, “Gıda sektöründe menü, lokasyon, dekorasyon gibi görsel faktörler ön plana çıksa da, asıl titizlik mutfakta gerekiyor. Mutfakta kullanılacak ürünlerin kalitesi, yetiştiriciliğinin yanı sıra taşımacılığında da özel dikkat gerektiriyor. Biz en iyiyi sunma arzusu ile çıktığımız bu yolda asıl önceliğimizi mutfağa veriyoruz. Türkiye’nin hemen her bölgesinde en kaliteli ürünleri almaya çalışıyoruz. Bu ürünlerin işlenmesinden, müşterinin önüne geldiği ana kadar geçen süreci en iyi şekilde sürdürmek istiyoruz. Bu açıdan da baktığınızda mutfakta kullanılan donuk ürünlerin nakliyesi özel bir önem gerektiriyor. Bu yüzden tercihimizi istediğimiz performansı elde edebileceğimize inandığımız Thermo King ünitelerinden yana kullandık” şeklinde konuştu.  “Soğuk zincir ihmale gelmez” Soğuk zincir taşımacılığının insan sağlığı açısından ihmale gelmeyeceğin belirten Thermo King Satış Müdürü Suna Türk ise “Özellikle donuk gıda ürünlerinin taşınması, insan sağlığı açısından özel bir öneme sahiptir. Taşınan aracın hijyen, yalıtım gibi özellikleri olduğu kadar soğutmada kullanılan ünite de standartlara ve yönetmeliklere uygun olmalıdır. Tüm üniteleri ATP sertifikasına sahip Thermo King, uluslararası standartlarda sağlıklı taşımacılık yapılmasını sağlaması açısından kullanıcılarının da referansı haline gelmiştir” açıklamasını yaptı. Bünyesinde birçok marka bulunduran D.ream, çatısı altında bulunan restoranlarda Türk ve dünya mutfaklarından özenle seçilen menüleri en yüksek standartlarda sunarken, yeni konsept ve markaları da tüketicileri ile buluşturmaya devam etmekte.

30.03.2016 THERMO KING, DHL KONSEPT KAMYONDA ÇÖZÜM ORTAĞI OLDU

Dünyanın lider soğutucu ünite markası Thermo King,
DHL’in yenilikçi uygulaması 'Double Decker High-Loader'
Havayolu İkram Konsept Kamyonuna çözüm ortağı oldu.
Thermo King, global lojistik lideri DHL tarafından geliştirilen 'Double Decker High-Loader' (Çift Katlı asansörle yükselebilen konteyner) Havayolu İkram Konsept Kamyonunda soğutma işlemini gerçekleştirmesi için çözüm ortağı oldu. Uçakların catering malzemelerini taşıyan konsept çift katlı dorse, DHL tarafından özel olarak üretildi. Soğuk ürünlerin uçağa kadar sağlıklı bir şekilde arzulanan ısı dereceleri arasında taşınabilmesi için hazırlanan konsept araçta, Thermo King araç altına monte edilen UT-1200 soğutucu ünite kullanıldı. UT-1200 ünite, ikram kamyonu içerisinde optimum sıcaklık için kontrollü bir ortam sağladı. UT-1200 ünitesi özellikle, güvenilirlik, performans, dayanıklılık ve verimlilik, düşük yakıt tüketimi ve Thermo King GreenTech™ motoru ile düşük motor emisyonuna sahip uygulamalar için geliştirildi. Havalimanlarında kullanılan lojistik araçlarında 4 metre yükseklik sınırı olmasından dolayı, daha fazla yük taşınması amaçlanarak tasarlanan DHL  'Double Decker High-Loader' konsept kamyonda kasa, uçağın altına yanaştıktan sonra çatısı kaldırılarak, yüzde 80 daha fazla yük potansiyeline sahip oluyor. Böylelikle daha az seferde daha fazla yük taşınması amaçlanıyor; zaman ve yakıt tasarrufu sağlanırken, karbondioksit salınımı da en aza indirilmiş oluyor. Thermo King UT-1200 ünitesi, yüksek mühendislik ile belirlenen zorlu sıcaklık kontrol gereksinimlerini karşılamak ve iyi bir hava sirkülasyonu sağlamak için, Thermo King tarafından tasarlandı. Sıcaklık kontrolünün sağlıklı gerçekleşebilmesi ve hava akımının eşit bir şekilde kasa içerisinde dağılımı, alt ve üst kısımda bulunan vantilatörleri tarafından sağlanıyor.

15.03.2016 ATP SERTİFİKALARI THERMO KING’DEN ALINACAK

Doğuş Otomotiv Distribütörlüğünde faaliyet gösteren Thermo King, Türkiye’de ATP sertifikası verme yetkisi aldı. Thermo King tarafından verilecek ATP sertifikası, 49 ülkede geçerli olacak.
Dünyanın önde gelen, Türkiye’nin en çok tercih edilen soğutucu ünitesi Thermo King, soğuk zincir taşımacılığı yapan firmaların en önemli referanslarının başında gelen ATP sertifikasını Türkiye’de verme yetkisi aldı. Thermo King tarafından verilecek ATP sertifikası, konvansiyonuna üye 49 ülkede geçerli olacak. Türkiye pazarında bulunan tüm soğutucu ünite ve kasalar için verilecek olan ATP Sertifikası için kontroller, yıl sonuna kadar Türkiye geneline yayılmış tüm Thermo King Yetkili servislerinde gerçekleşecek. Thermo King yetkili servislerinde yapılacak testler sonucunda bilgiler Prag’da bulunan Ingersoll Rand’a bağlı, bağımsız bir kuruluş olan Avrupa Mühendislik ve Test Merkezi (ETC)’ne iletilecek ve burada hazırlanacak sertifika kullanıcıya teslim edilecek.  

ATP
Bozulabilir Gıda Maddelerinin Uluslararası Taşımacılığı ve taşımalarında kullanılacak özel ekipmanların kullanımını düzenleyen antlaşmadır. 1976 yılında yürürlüğe giren ve toplam 49 ülkenin taraf olduğu antlaşmaya Türkiye 21 Aralık 2012 tarihinde dahil olmuştur. Çabuk bozulabilir gıda maddelerinin uluslararası taşımacılık esnasında kalitesinin korunması için koşulların iyileştirilmesi ve buna bağlı olarak çabuk bozulabilir gıdaların ticaretinin artırılması amaçlanmaktadır. ATP antlaşması, uluslararası tren ve kara taşımacılığı ile insanların tüketimine yönelik donmuş, soğutulmuş ve diğer çabuk bozulan gıdaların, nakliyesini kapsar. ATP’nin amacı çabuk bozulabilir gıda ürünlerinin taşıma yönteminin ve ürün çeşidine göre taşıma sıcaklıklarının belirlenmesi ve ürünlerin gerekli ısı derecelerinde taşınmasının sağlanması ile birlikte, bozulabilir gıda ürünlerinin saklama koşullarının kalite ve standartının belirlenmesi uluslararası soğuk zincir taşımacılığında ürünlerin üretimden son kullanıcıya kadar olan süreçlerin takibi ve kolaylaştırılmasıdır.
 

04.03.2016 ULUSOY LOGISTICS, GDP SERTİFİKALI ÜRÜNLERDE ATAĞA KALKTI

Ulusoy Logistics, uzun yıllara dayanan tecrübesi ile sunduğu geniş hizmet yelpazesine, bünyesine kattığı Thermo King GDP sertifikalı treyler üniteleri ile ilaç taşımacılığını da ekledi. Alican Ulusoy’a ait Ulusoy Uluslararası Yatırım Holding bünyesinde bulunan Ulusoy Logistics hız kesmeden büyümeye devam ediyor. Türkiye’nin önde gelen lojistik firmalarından Ulusoy Logistics, sektöründe bir ilki gerçekleştirdi. Ulusoy Logistics, satın aldığı 20 adet Türkiye’nin ilk GDP sertifikalı Thermo King treyler ünitesi ile hizmetlerine ilaç taşımacılığını da ekledi. Ürünlerinin taşımacılığını Ulusoy Logistics ile gerçekleştiren firmalar, aynı zamanda Doğuş Otomotiv tarafından sağlanan Thermo King TracKing uygulaması sayesinde taşıma standartlarını Avrupa ülkeleri de dahil olmak üzere 7 gün 24 saat izleyebilecekler.  “İlaç lojistiğinde bir ilk”
Ulusoy Uluslararası Yatırım Holding satın alma müdürü Rıdvan Kanbak, Thermo King GDP sertifikalı SLXe-300 treyler ünitelerini kendi tesislerinde, Doğuş Otomotiv Thermo King Satış Müdürü Suna Türk ve Satış Yöneticisi Çağlar Bircan’dan teslim aldı.

Rıdvan Kanbak “Ulusoy Logistics çatısı altında birçok yenilikçi hizmetlerimizin yanı sıra, ilaç taşımacılığına uygun farma sertifikalı ünitelerin bulunduğu double deck; tekstil taşımacılığına da uygun barlı ve trene yüklenebilen frigo treyler ile araç çeşitliliğini zenginleştirmenin gururunu yaşıyoruz” dedi. Türkiye’de satışa sunulan ilk GDP sertifikalı treyler ünitelerinin sahibi olduklarını da belirten Kanbak “Thermo King ile işbirliğimiz uzun yıllara dayanmaktadır. Filomuzda halen 30 adet Thermo King ünite bulunmaktadır. Bu 20 adet ile sayı 50’ye yükseldi. Yeni ünitelerimizi başta İngiltere olmak üzere tüm Avrupa ülkelerine ilaç ve soğuk zincir taşımacılığında kullanmayı planlıyoruz. Türkiye’deki ilk GDP’li treyler üniteleri ile tüm ilaç dağıtımına talibiz. Thermo King’den aldığımız performans bizim için en önemli referans olurken, Doğuş Otomotiv güvencesi ve yaygın servis ağı da tercih nedenlerimiz arasında yer alıyor” açıklamasında bulundu. Thermo King TracKing  ile güvenli taşımacılık
Doğuş Otomotiv Thermo King Satış Müdürü Suna Türk ise Ulusoy Logistics’e yeni üniteleri ile birlikte TracKing sistemi hizmeti de verdiklerini söyledi. Türk “Doğuş Otomotiv tarafından Ulusoy Logistics’e verilen TracKing hizmeti sayesinde müşterilerin uydu vasıtasıyla aracın çalışma süresi ve kasa sıcaklık derecelerini takip etmesi, ayrıca gerektiğinde müdahale edebilmesi de mümkün olmaktadır. 7 gün 24 saat verilen bu hizmet, kasanın tren, gemi veya karayolunda seyir halindeyken de izlenmesini sağlamaktadır. Ayrıca bugün Türkiye’de ilk kez satışını gerçekleştirdiğimiz GDP’li üniteler Avrupa ülkeleri dahil olmak üzere herhangi bir arıza durumunda servis öncelikli ünitelerdir” açıklamasında bulundu.
TRANSORIENT
COLDCUBE İLE REKABET AVANTAJI SAĞLIYOR 1961 yılından bu yana lojistik sektöründe faaliyetlerini sürdüren Transorient, zaman ve ısı hassasiyetinin en üst düzeyde olduğu Bio-Farma Lojistik hizmetleri de veriyor. Biyolojik materyal, ilaç, tıbbi malzeme ve cihazların ithalatı ile gümrükleme ve dağıtımını gerçekleştiren Transorient, satın aldığı Thermo King ColdCube üniteleri sayesinde GDP yönetmeliğine uygun taşımacılık yapıyor. Transorient Yönetici Ortağı Can Pakyürek, Türkiye genelinde ve dünya çapında 24-48 saat içerisinde kapıdan kapıya ısı kontrollü hassas taşımalar gerçekleştirdiklerini belirterek bunun dışında “Hava, kara, deniz ve intermodal ve özel projeler üstüne taşımacılık yapıyoruz. Son 7 yıldır Bio-Farma lojistiği üzerine araştırmalar yaptık. GDP sertifikası hakkındaki gelişmeleri yakından takip ediyoruz. Bu açıdan ColdCube, soğuk zincirin nakliye ayağının kırılmaması adına bizim için çok uygun bir ünite. Ufak bir araçla tıbbi numune, araştırma, deney, ilaç gibi ürünler taşıyabiliyoruz. Türkiye’de birçok firmaya hizmet veriyoruz. Yurtdışı partnerlerimizin şirketimize yapmış olduğu denetlemeler esnasında Transorient olarak olumlu geri dönüşler aldık. Gerek taşınması gerekse kullanımı çok kolay ve kullanışlı bir ünite” açıklamasında bulundu. Can Pakyürek kaliteleri ile öne çıkmak istediklerini sözlerine eklerken “Bünyemizde 3 kalite uzmanı görev yapmakta. Yani biz kalitemizden ödün vermek istemiyoruz. Tedarikçilerimizi de bu kalite çıtasına yükseltmek istiyoruz. Biz, Transorient olarak yatırımlarımızı ilaç taşımacılığı üzerine gerçekleştirip, bu alanda daha da uzmanlaşmak istiyoruz. Bu açıdan maliyetlerimiz yükselse de ColdCube bizi rekabette öne çıkartan bir ürün oluyor” şeklinde konuştu.

15.09.2015 THERMO KING 11. KEZ EN İYİ MARKA SEÇİLDİ

Almanya’da yayınlanan ticari araç dergileri tarafından düzenlenen, “En iyi Markalar” yarışmasında Thermo King, 11. kez en iyi soğutucu ünite markası seçildi. Almanya’da yayınlanan ticari araç dergileri tarafından düzenlenen, “En iyi Markalar” yarışmasında Thermo King, 11. kez en iyi soğutucu ünite markası seçildi. 2005 yılından bu yana kesintisiz olarak en iyi soğutucu ünite markası seçilen Thermo King’i bu ödüle mobil uygulamaları, sıcaklık kontrol çözümleri, çevresel etkiyi azaltmak için tasarlanmış ürünleri ve kesintisiz satış sonrası servis hizmetlerindeki başarıları ulaştırdı. “En İyi Marka” ödülleri; ticari araç markalarının yanı sıra yan sanayi üreticilerinin de yer aldığı toplam 22 kategoride veriliyor. Thermo King Kuzey ve Doğu Avrupa Bölge Müdürü Jorge Estelle Caro, 11. kez üst üste bu ödülü kazanmalarının büyük bir onur olduğunu belirterek “Bu ödül sorumluluğumuzu daha da artırmaktadır. Thermo King’in yenilikçi potansiyeli markayı sektöründe en üst noktada tutmaktadır” dedi.

10.02.2015 TRANSORIENT COLDCUBE İLE REKABET AVANTAJI SAĞLIYOR

1961 yılından bu yana lojistik sektöründe faaliyetlerini sürdüren Transorient, zaman ve ısı hassasiyetinin en üst düzeyde olduğu Bio-Farma Lojistik hizmetleri de veriyor. Biyolojik materyal, ilaç, tıbbi malzeme ve cihazların ithalatı ile gümrükleme ve dağıtımını gerçekleştiren Transorient, satın aldığı Thermo King ColdCube üniteleri sayesinde GDP yönetmeliğine uygun taşımacılık yapıyor. Transorient Yönetici Ortağı Can Pakyürek, Türkiye genelinde ve dünya çapında 24-48 saat içerisinde kapıdan kapıya ısı kontrollü hassas taşımalar gerçekleştirdiklerini belirterek bunun dışında “Hava, kara, deniz ve intermodal ve özel projeler üstüne taşımacılık yapıyoruz. Son 7 yıldır Bio-Farma lojistiği üzerine araştırmalar yaptık. GDP sertifikası hakkındaki gelişmeleri yakından takip ediyoruz. Bu açıdan ColdCube, soğuk zincirin nakliye ayağının kırılmaması adına bizim için çok uygun bir ünite. Ufak bir araçla tıbbi numune, araştırma, deney, ilaç gibi ürünler taşıyabiliyoruz. Türkiye’de birçok firmaya hizmet veriyoruz. Yurtdışı partnerlerimizin şirketimize yapmış olduğu denetlemeler esnasında Transorient olarak olumlu geri dönüşler aldık. Gerek taşınması gerekse kullanımı çok kolay ve kullanışlı bir ünite” açıklamasında bulundu. Can Pakyürek kaliteleri ile öne çıkmak istediklerini sözlerine eklerken “Bünyemizde 3 kalite uzmanı görev yapmakta. Yani biz kalitemizden ödün vermek istemiyoruz. Tedarikçilerimizi de bu kalite çıtasına yükseltmek istiyoruz. Biz, Transorient olarak yatırımlarımızı ilaç taşımacılığı üzerine gerçekleştirip, bu alanda daha da uzmanlaşmak istiyoruz. Bu açıdan maliyetlerimiz yükselse de ColdCube bizi rekabette öne çıkartan bir ürün oluyor” şeklinde konuştu. 
 

15.06.2015 SOĞUK ZİNCİR İÇİN THERMO KING SLX-e

Treyler soğutucu ünite Türkiye pazarı lideri Thermo King, 75 yıllık deneyim ve uzmanlığı ile geliştirdiği SLX-e serisiyle düşük operasyon maliyetleri, yüksek performansı ve maksimum yük koruma imkânları sunuyor. SLXe serisi SLXe-100, SLXe-200, SLXe-300, SLXe-400 ve SLXe-Spectrum modellerinden oluşuyor.   Thermo King SLXe serisinde, maksimum soğutma performansı minimum yakıt tüketimi ile gerçekleştiriliyor. Geliştirilen gövde tasarımında, bileşenlerin korozyona ve darbelere karşı dayanıklılığı artırıldı, vibrasyon azaltılarak sürücülere de kullanım kolaylığı sağlandı. Ayrıca standart olarak sunulan, EON akü, standart akülere göre 5 kat daha uzun ömürlü. SLXe-300 ve üstü modellerde kullanılan ETV (Elektronik Kontrollü Gaz Vanası) sistemi, daha hassas bir sıcaklık kontrolü sağlıyor, yakıt tüketimini düşürüyor.   Soğuk zincirde mobil uygulamalar   Thermo King, akıllı telefon veya tablet gibi mobil cihazlardan anında bilgiye ulaşmak isteyen müşterilerini desteklemek için yeni ve güncellenmiş akıllı telefon uygulamaları tasarladı.   Akıllı telefon ve tabletlere ücretsiz olarak indirilebilen uygulama sayesinde kullanıcılar; yakıt maliyetini düşüren, enerji verimliliğini ve operasyonel verimliliği artıran ve belirli sektörel ihtiyaçlarını karşılayan çözümlere daha hızlı ve kolay bir şekilde ulaşabiliyor.   Taşıma sürecini takip imkanı   Thermo King Ar-Ge departmanınca geliştirilen Tracking (uzaktan takip) sistemi çift yönlü iletişimi sayesinde araç nerde olursa olsun uzaktan takip ve müdahale imkanı vermektedir. Thermo King ünitesinin sahip olduğu takip sistemi sayesinde seyir halindeki araçlar, uydudan ve internet üzerinden takip edilebilirken; kasa sıcaklığı anlık izlenebilmekte, ısıya müdahale edilebilmekte ,  herhangi bir arıza durumunda mevcut arıza kodu ile en yakın servisin iletişim bilgilerine kolayca ulaşılarak ürünün nakliye sırasında kalitesinin bozulmaması garanti altına alınmaktadır.   ATP’ye uygunluk   Bozulabilir Gıda Maddelerinin Uluslararası Taşımacılığı ve Taşımalarında Özel Araçların Kullanımı Antlaşması (ATP Konvansiyonu) gibi anlaşmalar ile gerek gıda üretimi gerekse gıda lojistiğiyle ilgili standartlar oluşturulmakta.       ATP mevzuatı et, süt, balık ve sebze-meyve gibi kolay bozulabilen derin dondurulmuş, normal dondurulmuş, soğutulmuş ve taşınması esnasında sabit iç ortam sıcaklığı gerektiren gıda maddelerini kapsamaktadır. Konvansiyon sayesinde, uygun sıcaklıkta ve koşullarda taşıması yapılmış gıdalarda zayi oranı düşürülerek, ekonomik kayıpların azaltılması hedeflenmektedir.       Thermo King tüm ürün gamında olduğu gibi treyler ünitesi SLXe serisi de ATP Konvansiyonuna tam uygunluk göstermektedir. Ülkemizde henüz yasal bir yaptırım olmamasına rağmen Thermo King, özellikle soğuk zincirde yurtdışı taşımacılığı yapan firmalar için uygun üniteler ile çözüm sunmaktadır.  

11.04.2015 THERMO KING, COLDCUBE İLE SAĞLIK SEKTÖRÜNE DE ÇÖZÜM ÜRETİYOR

Doğuş Otomotiv distribütörlüğündeki Thermo King, ürün yelpazesine kattığı ColdCube ile sağlık sektöründeki soğuk zincir taşımacılığına da çözüm üretmeye başladı.   Türkiye treyler soğutucuları pazarında yüzde 60’lık pay ile lider konumda bulunan Thermo King, geçtiğimiz yıl ürün yelpazesine dahil ettiği ColdCube ile ilaç taşımacılığı yapan müşterilerine vereceği GDP’ye (2013 Mart itibari ile geçerli Avrupa Birliği standartlarında insan sağlığı için kullanılan medical ürünlerin dağıtım uygulamaları) uygun ürünleriyle ile pazar payını yükseltmeyi hedefliyor. Türkiye’de soğuk zincir taşımacılığı denildiğinde akla gelen ilk marka olan Thermo King, tecrübesi ve güçlü ürünleri ile sağlık sektörüne de çözüm üretmeye hazır. Thermo King yetkilileri, bu amaçla, ColdCube serisini ilaç taşımacılığı yapan firmalarla sinerji oluşturmak amacıyla sağlık sektörü temsilcileri biraraya geldi.   İlaç taşımacılığı yapan lojistik firmaları ve ilaç üreticilerinin katılımı ile düzenlenen organizasyona Thermo King adına Genel Müdür İlhami Eksin, Marka Müdürü Suna Türk, Thermo King Avrupa Bölge Direktörü Roland Duquesnue ile Thermo King Bölge Müdürü Paul McGarrigle katıldı. Ekol Lojistik, DHL, Universal, İstanbul Eczacılar Kooperatifi, Transorient, Actavis, Zet Pharma ve Net Healtcare Logistics gibi Türkiye’nin önde gelen ilaç soğuk zincir taşımacılığı yapan firma temsilcileri de tanışma yemeğinde hazır bulundu.   “ColdCube, sağlık sektörü için ideal bir çözüm”   Doğuş Otomotiv Thermo King Genel Müdürü İlhami Eksin, markaları ile farklı sektörlere de hizmet vermek amacında olduklarını belirterek “Bugün sizlerle bir araya gelerek hem tanışmak hem de sağlık sektörüne yönelik ürünlerimizi daha yakından tanıtmak istedik. İnsan sağlığı için çok önemli bir iş yapıyorsunuz. Biz de sizlere yaptığınız işin son kullanıcıya ulaşmasında  tüm ürün grubumuz ve özellikle ColdCube ile destek vermek istiyoruz” dedi.   “GDP’ye geçişte kolay çözüm”   Doğuş Otomotiv Thermo King Marka Müdürü Suna Türk ise yaptığı açıklamada şöyle konuştu; “Sağlık sektöründe ilaçlar, saklanması gereken ısıdan daha düşük veya daha yüksek ısılara maruz bırakıldıklarında etkinliklerini kaybediyor. Soğuk zincir bir noktada kırıldığında, gereken şekilde saklanmamış veya taşınmamış ilaçlar tedavi edemiyor. Bu nedenle soğuk zincir insan sağlığı için hayati önem taşıyor”İlaç taşımalarında ısı kontrollü frigorifik araçların avantajlarından dolayı karayolunun tercih edildiğini belirten Türk “İlaçlar teslim alınırken ve depolanırken soğuk zincirin kurallarına uygun şartlarda işlem yapılıyor. Dağıtımda da aynı kriterlere uymaya gayret ediliyor. Bu yüzden oluşturulan GDP  kılavuzu ile ilaçların taşıma kriterleri de düzenlenmeye çalışılıyor. Thermo King olarak GDP kılavuzuna uygun tüm ürün gruplarımızla en verimli şekilde iş ortaklarımızla işbirliği içinde olacağız.   “Thermo King farma taşımacılığında da iddialı”   Thermo King Avrupa Bölge Direktörü Roland Duquesnue ise Farma taşımasında Avrupadaki başarılı örnek vakalarını paylaşarak GDP‘ye uygun taşımada, yaptıkları araştırma ve test sonuçlarına dayanarak bu konuda iddalı olduklarını belirtti.   Roland Duquesnue tüm ColdCube, SLX-e, motordan tahrikli ünite modellerinde GDP sertifası olduğunu sözlerine eklerken “Thermo King geliştirilmiş GDP protokolü ile standart ekipmanların velidasyonu gerçekleştirilmiştir. Avrupa Birliği GDP uygunluk kılavuzuna göre ünitelerimiz DQ ( Tasarım Yeterliliği ), IQ (Montaj Yeterliliği), OQ (Operasyonel Yeterliliği) ve PQ (Performans Yeterliliği) protokollerine uygundur. Tüm bu testler Ingersoll Rand, Thermo King Mühendislik ve Teknoloji merkezindeki gerçekleştirilmiştir. Thermo King farma çözüm ortaği olarak GDP uyumlu üniteler ile ısı haritası, Servis Kontratı, TouchPrint (Veri Depolama&Yazdırma Opsiyonu), Avrupa, Ortadoğu, Rusya vb.servis ağı, Şoför ve kullanıcılarının eğitim programı ile Müşteri taleplerine göre özelleştirilmiş AR-GE çalışmaları hizmetlerine de sahip olunabilecek” açıklamasında bulundu.   Güçlü soğutma, kontrollü ısı   Dondurucu seçeneklerine sahip ColdCube, üç farklı boyut seçenekleriyle müşteri taleplerini karşılıyor. Güçlü soğutma (20 °C'den 0°C'ye  kadar) ve dondurucu (20 °C'den -21°C'ye kadar) seçenekleri, sıcaklığı sabit tutma özelliği, ürünün kapağını açmadan güncel sıcaklık ve durum gösteren dijital gösterge, akü boşalmasını önlemek için akü bağlantısı kesme özelliği ve CE,TUV ve ATP sertifikaları ile tüm ihtiyaçlara cevap veriyor.   Doğuş Otomotiv distribütörlüğünde faaliyetlerini sürdüren soğutucu ünite pazarının lideri Thermo King, müşterilerinin ihtiyaçları doğrultusunda doğru ürün için tavsiyelerde bulunmak ve sorunlarına en doğru çözümü üretmek için ülke geneline yayılmış 16 yetkili satıcı ve servisi ile hizmet veriyor.  

10.02.2015 THERMO KING BAYİLERİ İLE 2015 STRATEJİLERİNİ BELİRLEDİ

                                 Thermo King, Türkiye geneline yayılmış yetkili satıcıları ile bir araya gelerek 2015 stratejilerini belirledi.   2014 yılını zirvede tamamlayan Thermo King, 2015 yılına iddialı hazırlanıyor. Satış grafiği ve Pazar payını daha da yukarılara taşımak isteyen Thermo King yetkili satıcıları, 2015 yılı stratejilerini belirlemek için bir araya geldi. İzmir’de gerçekleşen Thermo King Yetkili Satıcılar toplantısına 14 bayiden toplam 16 kişi katıldı.   Doğuş Otomotiv Thermo King Genel Müdürü İlhami Eksin, aynı amaç için bir araya gelmiş ekipler olarak markalarını en üst noktaya çıkartmayı amaçladıklarını söylerken sözlerine şöyle devam etti;“Thermo King olarak müşterilerimize en iyi hizmeti vermeyi arzu ediyoruz. Bu noktada satışta görev yapan arkadaşlarımız ile Thermo King kullanıcılarına ve alıcılarına en iyi hizmeti nasıl veririz diye fikir alışverişinde bulunuyoruz. Burada yaratılan sinerjinin müşterilerimize ve markamıza olumlu yönde yansıyacağına inanıyoruz”       Doğuş Otomotiv Thermo King Marka Müdürü Suna Türk ise 2 gün süren toplantılar sonucu 2015 yılı yol haritalarını çizdiklerini belirterek “Thermo King’in başarılarında büyük pay sahibi olan Yetkili satıcılarımız ile bir araya gelerek 2014 yılını değerlendirerek, 2015 yılı stratejilerimizi belirledik. Yetkili satıcılarımızın görüş ve önerilerini dinleme fırsatı bulduk. Biz de onlardan beklentilerimizi aktardık. Amacımız 2015 yılında sahada, her an müşterilerimizin yanında olmak. Onları dinlemek, doğru ürün için tavsiyelerde bulunmak, sorunlarına en doğru çözümü üretmek” şeklinde konuştu.    Doğuş Otomotiv distribütörlüğünde faaliyetlerini sürdüren soğutucu ünite pazarının lideri Thermo King’in ülke geneline yayılmış 16 yetkili satıcı ve servisi bulunuyor.  

10.10.2014 THERMO KING, BASIN TOPLANTISINI İRLANDA'DA GERÇEKLEŞTİRDİ

“TÜRKİYE, THERMO KING İÇİN KİLİT BİR ROLE SAHİP   Thermo King Avrupa, Ortadoğu ve Afrika Bölgesi Başkan Yardımcısı Dwight Thermo King olarak Türkiye’den beklentilerinin büyük olduğunu belirterek Doğuş Otomotiv’in sorumluluk alanını geliştirmek istediklerini söyledi. Soğuk zincir taşımacılığının en önemli ekipmanları arasında yer alan soğutucu ünitelerinde her türlü ihtiyaca cevap verebilecek geniş bir ürün yelpazesine sahip Thermo King, İrlanda’nın Galway kentinde bulunan fabrikasında, Thermo King Avrupa, Ortadoğu ve Afrika Bölgesi Başkan Yardımcısı Dwight Gibson, Doğuş Otomotiv Thermo King Genel Müdürü İlhami Eksin ve Doğuş Otomotiv Thermo King Marka Müdürü Suna Türk’ün de katılımı ile ürk basınını ağırladı. Thermo King’in Avrupa, Ortadoğu ve Afrika Bölgesi Başkan Yardımcısı Dwight Türkiye’nin coğrafi konumu nedeniyle çok önemli pazarlarından bir tanesi olduğunu belirterek “2008 yılından bu yana Doğuş otomotiv ile birlikteliğimiz devam ediyor. Bu birliktelik bizlere Türkiye’de pazar liderliğini getirdi. Bu başarılı çalışmanın verdiği güç ve motivasyon ile Doğuş Otomotiv’in sorumluluk alanını geliştirmek gelecek planlarımız arasında yer alıyor. Yakın bir zamanda bu projeyi açıklayabiliriz. Aynı zamanda Türkiye büyüme potansiyeli ve fırsatları ile çok cazip bir pazar. Thermo King olarak aynı kalitede ürünler olacaksa ve Türkiye’deki büyümemiz devam ederse burada bir yatırıma neden olmasın diyorum” dedi. Dwight 2015 yılında Thermo King’de çok önemli yenilikleri olacağını da belirterek “Konvansiyonel sistemimiz kadar güçlü ve çevreye çok daha az zarar veren CO2 gazı ile soğutma üniteleri ürettik. Bu ünitelerimiz çevreye duyarlı üniteler olduğu gibi sektörümüzde de en yenilikçi uygulamadır” açıklamasında bulundu.   Eksin “Thermo Kingin tek rakibi 2.eli Doğuş Otomotiv Thermo King Genel Müdürü İlhami Eksin ise soğutucu ünitelerinin soğuk zincir taşımacılığının görünmez kahramanı olduğunu belirterek “Türkiye, bölgesinde en büyük yaş sebze ve meyve üreticilerinden bir tanesi. Ancak ne yazık ki TÜİK verilerine göre ortalama 45 milyon tona ulaşan toplam üretimin yaklaşık yüzde 30-40’ı yani 10 milyon tondan fazlası sağlıksız taşınma koşulları nedeniyle kaybolmaktadır. Bunun maddi değeri ise çok büyük rakamlara ulaşmaktadır. Ünitelerimiz ile hem ihracatta hem de yurt içi gıda taşımacılığında ürün kayıplarının en aza inmesini sağlayarak, ekonomimize de katma değer kazandırmak istiyoruz” açıklamasında bulundu. Soğutucu üniteleri pazarını da değerlendiren Eksin “Yüzde 80’e varan pazar payımız ile lider durumdayız. Şu an için tek rakibimiz markamızın ikinci el üniteleri diyebiliriz. 2014 yılını da yine pazar lideri olarak tamamlamak istiyoruz. Güneydoğu sınırımızda yaşanan gelişmeler, bu bölgeye yaptığımız satışları etkilese de lojistik firmalarımız Rusya, Avrupa gibi alternatif pazarlara yönelerek istikrarın devamını sağladı. Ülkemizden Afganistan’a donmuş gıda taşımacılığı yapan firmalarımız mevcut ve bu firmaların soğutucu ünite ihtiyaçlarını da karşılıyoruz.” dedi.   Suna Türk “Pazar 5 yılda 4 kat büyüyebilir” Doğuş Otomotiv Thermo King Marka Müdürü Suna Türk ise dondurulmuş gıdalara talebin artması, küreselleşme sonucu daha çok sayıda ve türde ürünün tedarik edilip tüketilebilmesi, tıp ve ilaç sanayisindeki teknolojik gelişmelerin daha çok noktaya ulaşması ve bunlara artan talepler sonucu soğuk zincir lojistiğinin öneminin arttığını belirterek “Dondurulmuş gıdaların taşınması, depolanması, dağıtımı ve perakende satış reyonlarında muhafazasını düzenleyen tebliğin de yayınlanması ile önümüzdeki 5 yıllık süreçte toplam pazarın en az 4 katına çıkacağına inanıyoruz” dedi. Türk, Thermo King olarak sadece gıda taşımacılığına değil, sağlık ve yolcu taşımacılığına yönelik ürünleri ile de farklı sektörlerin ihtiyaçlarına cevap verdiklerini belirterek “Soğuk zincir taşımacılığı yapan Türkiye‘nin önde gelen lojistik firmalarına teslimatlarımız devam ederken aşı ve ilaç taşımasında kullanılmak üzere soğutucu ünite teslimi gerçekleştirdik. Bunlarla da sınırlı kalmadı, yolcu taşımacılığında kullanılmak üzere klima teslimatlarımız da oldu” açıklamasında bulundu.   Thermo King’in Avrupa’ya açılan kapısı: Galway Thermo King Galway fabrikası Avrupa’daki üç üretim merkezinden biri. Galway fabrikasında kamyon (T Serisi) ve treyler üniteleri(SLX serisi) üretiliyor. SLX ünitelerini de kapsayan tüm treyler ürünleri, T-Serisi ünite grubu ve tüm dizel kamyon üniteleri ve CryoTech ürünler de Galway’de üretilmektedir. Türkiye’nin de aralarında bulunduğu tüm Avrupa, Orta Doğu, Afrika ve Rusya’yı da kapsayan tüm Bağımsız Devletler Topluluğu pazarına üniteler Galway’den tedarik ediliyor. Yüksek kalite üretimin sürmesi için modern yöntemlerin kullanıldığı fabrika içerisinde 7 milyon saat boyunca hiçbir kaza meydana gelmedi.  

08.08.2014 KALYA LOJİSTİK THERMO KING'İ SEÇTİ !

Thermo King,  soğuk zincir taşımacılığı hizmeti veren lojistik firmalarının tercihi olmaya devam ediyor. Bu yıl, yaş sebze ve meyve taşımacılığı hizmeti vermek için kurulan Kalya Lojistik, ilk yatırımını Thermo King markasına yaptı   Kalya Lojistik, Avrupa ve Rusya bölgelerine narenciye başta olmak üzere mevsimsel olarak kavun, karpuz, kiraz, erik gibi birinci sınıf ihraç ürünlerinin yurt dışındaki müşterilerine ulaşana kadar en taze şekilde korunması için Thermo King soğutucu ünitelerini seçti. Thermo King tarafından Kalya Lojistik tesislerinde gerçekleşen teslimat törenine Doğuş Otomotiv Thermo King marka müdürü Suna Türk ve Kalya Lojistik firma sahibi Ömer Kaluti katıldı. Teslimat töreninde bir açıklama yapan Thermo King Marka Müdürü Türk, soğuk zincir taşımacılığının gerek ekonomik değerler, gerekse de insan sağlığı açından çok büyük öneme sahip olduğunu hatırlatarak “Thermo King markası olarak böyle önemli bir sektörün oyuncularının tüm ihtiyaçlarına cevap vermek istiyoruz. Bugün Türkiye’nin yaş sebze ve meyve ihracatındaki en önemli pazarlarından birtanesi olan Rusya ve bölgelerine taşımacılık gerçekleştiren Kalya Lojistiğe 11 adet SLX e 400 teslim ediyoruz. 2014 yılında başladıkları lojistik çalışmalarındaki ilk yatırımlarını Thermo King markasına yapmalarından dolayı da kendilerine güvenleri için teşekkür ederiz“ dedi. Firma Sahibi Ömer Kaluti ise yeni girdikleri bu pazarda hızlı bir şeklide büyümek istediklerini belirterek “Rusya gibi Türkiye’nin en büyük, ancak bir o kadar da zor olan bir pazarına giriyoruz. Bu pazarda var olabilmek ve büyüyebilmek için kaliteli hizmet vermek zorundasınız. Biz de bu kaliteyi Thermo King ile yakalayacağımıza inanıyoruz“ dedi.

07.07.2014 THERMO KING, COLDCUBE SERİSİNİN LANSMANINI GERÇEKLEŞTİRDİ

Thermo King’in farklı kullanım alanları için taşınabilir soğutucu üniteleri olan ColdCube ünitesinin ulusal ve sektörel basının katılımıyla gerçekleştirdi.
ColdCube Thermo King tarafından küçük işletmelerin soğutulmuş veya dondurulmuş ürün taşımacılığı ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla geliştirildi. ColdCube, modüler yapısı, yüksek dayanıklılığı ve hafifliği ile en verimli soğutucu çözümleri sunarken; ilaç, aşı, serum gibi sağlık sektörünün lojistik ihtiyaçları için de ideal bir ünite olarak öne çıkıyor. -21 dereceye kadar dondurma özellikleri bulunan ColdCube, enerjisini aküden alıyor. Akü bağlantı kesme özelliği ile de akünün boşalmasını önleniyor. Araç içerisine monte edilen dijital ekran sayesinde ColdCube’ün iç ısısı sürekli kontrol altında tutulabiliyor. ColdCube’ün harici bir ünite olması ve direk araç içerisine konularak kullanılmaya başlanması en büyük avantajlarından bir tanesi. Ünite, ihtiyaç haline çıkartılarak bir diğer araca konulabiliyor. Bu ürünü kullanabilmek için araç üstünde  herhangi bir modifikasyon yapılmasına gerek kalmıyor ve böylelikle aracın orjinalliği korunarak 2. El değerinde herhangi bir kayıp yaşanmıyor.   ColdCube, kolay taşınabilme özelliği, portatifliği, CE, TUV ATP gibi standartlara uygunluğu, kolay temizliği ile gıda taşımacılığı için ideal bir ürün olarak segmentinde öne çıkıyor.   ColdCube 140, 330 ve 915 litre (yandan yükleme özelliği) olarak 3 farklı model ile satışa çıkıyor. ColdCube‘de, tanıtım etkinliği çerçevesinde belirli opsiyonel donanımlar, standart olarak sunuluyor. Basın Toplantısının geçen sene Lansmanı yapılan Ce serisinin genişleyen ürün gamı ve revize edilen fiyatları da paylaşıldı. Tüketici talep ve ihtiyaçları doğtultusunda ürün gamı genişleyen Ce serisi şimdi, C-250e, C-250e Max, C350e Max ve C-450e Max'dan oluşan 4 model ile pazara çıkıyor. 34 metreküp kasa hacmine kadar, araç motorundan tahrik alarak çalışan Ce serisi Max modeli ile ısıtma opsiyonu sunuyor. Ce serisi 45 dakika olan soğutma süresi ile sınıfının en kısa sürede soğutma gerçekleştiren ünitesi. Bu özelliği ile yakıt tasarrufuna da önemli bir katkıda bulunurken, kapı açılışlarında oluşan ısı kayıplarını da daha hızlı bir şekilde telafi etmekte.  Böylelikle Ce serisi, kamyon, kamyonet ve panelvan kullanarak şehir içi gıda dağıtımı gerçekleştiren zincir marketler, tarım işletmeleri ve gıda ürünleri dağıtımı gerçekleştiren tüm işletmeler için en uygun çözüm olarak pazara sunuluyor. Thermo King’in yüksek verimli soğutucularını kullanarak taşınan ürünler soğuk zincirden çıkmıyor ve üretim tesisindeki kalitesini muhafaza ederek tüketiciye ulaştırıyor.   Doğuş Otomotiv Thermo King Marka Müdürü Suna Türk, tanıtımını gerçekleştirdikleri yeni ColdCube ve Ce serisi üniteler ile bir çok farklı sektörün soğuk zincir taşımacılığı hizmetlerine alternatif çözümler sunmak arzusunda olduklarını belirtti. Türk “Modüler ünitemiz ColdCube, başta sağlık sektörüne aşı, serum ve ilaç nakliyesinde çözüm getirebilen bir ürün. Hastaneler, ilaç depoları ve hatta eczaneler bile ColdCube’un potansiyel kullanıcıları arasında yer almaktadır“ dedi. Ce serisinin ise çabuk bozulabilen gıda taşımacılığına yönelik bir ürün olduğunu belirterek “Ce serisi, insan sağlığı için son derece önemli olan, ısının değişmesi halinde bozulabilecek ve ticari değerini yitirecek gıdaların üretim aşamasından son kullanıcıya ulaşana kadar ki yolculuğunu güven içinde tamamlaması için üretilmiştir. Özellikle büyük marketlerin şehiriçi dağıtımı sırasında oluşabilecek kayıplarının en aza indirilebilmesi hedeflenmiştir“ açıklamasında bulundu.

04.07.2014 THERMO KING EĞİTİMLERE DEVAM EDİYOR !

Thermo King, Yetkili Servis eğitimlerine devam ediyor. Servis elemanlarına verilmiş olan teknik eğitimlere ve saha eğitimlerini gerçekleştiren Thermo King, müşterilerine daha iyi hizmet kalitesi suna bilmek için servis eğitimlerine devam edecektir.

25.06.2014 THERMO KING 3.KEZ OEM TARAFINDAN PLATİN SATIŞ VE SERVİS SAĞLAYICI OLARAK ÖDÜLLENDİRİLMİŞTİR

2008 yılından bu yana Türkiye’de Doğuş otomotiv Distribütörlüğünde hizmet veren, dünyanın önde gelen soğutma sistemi markası Thermo King için 2013 yılı,802 adet ile rekor satışa imza attığı, güvenirliliğini kanıtladığı ve sektöründe Pazar liderliğini koruduğu bir yıl olmuştur. Bununla birlikte Thermo King Türkiye çapında gerçekleştirdiği rekor satışlar ve sürdürülebilir kalitesi ile 2013 yılında da 3. Kez “Platin Satış ve Servis Sağlayıcısı “ olarak OEM tarafından ödüllendirilmiştir.

25.06.2014 THERMO KING İLE KEBİR ÜRÜNLERİ GÜVENDE

Dünyanın önde gelen soğutma sistemi üreticisi Thermo King, Karadeniz Kardeşler-Kebir firmasına 10 adet V-300 20 motordan tahrikli ve elektirikli ünite teslimatı gerçekleştirdi. Doğuş Otomotiv Thermo King tarafından Kebir firmasına teslim edilen V-300 20 model soğutucular  40oC dış ortam sıcaklığında 25m3’e kadar çalışma kapasitesine sahip. Kebir’in Marmara Bölgesi ürün dağıtım araçlarında üstün performans ile çalışan Thermo King soğutucularıyla müşteriler, gıdalara en taze şekilde ulaşabiliyorlar.   Kebir’in Ümraniye deposunda gerçekleşen törenle Thermo King ürünlerini teslim alan Kebir Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Karadeniz, kendileri için kalitenin her şeyden önce geldiği belirterek “Thermo King’in kalite olarak daha üst segmentte olduğunu bildiğimiz için tercih ettik. Rakiplerine oranla daha kısa sürede soğutma yapabiliyor. Dolayısıyla süt ve süt ürünlerinde böyle bir hızlı soğutma sistemine ihtiyaç duyuluyor. Doğuş Otomotiv Thermo King hizmet açısından da çok iyi. Kurumsallık anlamında servis hizmetleri ve kalitesi de üst seviyede. Bu teslimat ile ilk Thermo King ünitelerimizi almış olduk. Yeni oluşacak ihtiyaçlarımızda da bu işbirliğinin devam edeceğini düşünüyoruz“ dedi.   Kebir’e 10 adetlik teslimat gerçekleştiren Doğuş Otomotiv Thermo King, 2011, 2012 ve 2013 yıllarında da satış ve servis alanında gösterdiği başarılardan dolayı OEM tarafından en üst seviye olan  “Platin Satış ve Servis Distribütör“ olarak ödüllendirildi. .

31.05.2013 THERMO KING YENİ Ce SERİSİNİN DÜNYA LANSMANINI İSTANBUL’DA YAPTI

Thermo King’ in küçük kamyon ve panelvanlar için ürettiği yeni Ce serisi’nin dünya lansmanını İstanbul’da gerçekleştirdi. Thermo King geliştirilen yeni Ce serisi ile bulunduğu ürün grubunda pazar lideri olmayı hedefliyor. Özellikle Orta Doğu, Afrika ve Türkiye bölgelerindeki küçük araç grubu kullanıcıları için tasarlanan ve geliştirilen Thermo King Ce serisi kamyon, kamyonet ve panelvanlar ile yapılacak soğuk zincir taşımacılıklarda kullanılabilecek en ideal çözüm olarak görülüyor.  Yeni Ce serisi, ilk etapta 28 m³ kasa hacmine kadar, sadece araç motorundan tahrik alarak çalışan C-250e ve C-350e’den oluşan 2 model ile pazara sunulacak.

  Çok yüksek sıcaklıklarında taze, soğutulmuş ve donmuş ürünlerin şehir içi dağıtımları için mükemmel bir seçim olan Yeni Ce serisi, son teknoloji ile kullanıcılarına önceki modellere göre değil, rakiplerine göre de daha yüksek soğutma kapasitesi imkânı sunuyor. Thermo King’ in son teknolojisi yeni Ce serisinde kullanılan alüminyum alaşımlı evaporatörler ile kasa içerisine üflenen hava hacmi en yüksek seviyelere çıkartıldı. Böylece kasa içi sıcaklığın ayarlanan sıcaklık değerine çok daha hızlı düşürülmesi sağlanarak, kapı açılışlarından oluşan kayıplar azaltılmış ve daha iyi yük koruma sağlanmış. Bu seri için özel geliştirilen yeni CSR kabin içi kontrol ünitesinin kullanımı da çok basitleştirilmiş ve böylece kullanıcı hatalarını en aza indirecek şekilde tasarlanmış. Ayrıca yeni Ce serisi ile birlikte geliştirilen, kullanıcı dostu TouchPrint veri kaydedici, tek tuş ile tüm seyahat ve teslim verilerinizi yazdırma ve arşivleme imkanı da veriyor.

  Yeni Ce serisinin detaylı bilgilerini önümüzdeki günlerde web sitemizde bulabilirsiniz.

Yeni SLXe Serisi

  Thermo King’ in 75 yıllık engin deneyim ve uzmanlığının sonucunda geliştirilen yeni SLXe serisi, düşük operasyon maliyetleri, yüksek performansı ve maksimum yük koruma imkanları ile öne çıkıyor. SL, SLe, SLX modelleri ile kalitesini dünyaya ispatlamış Thermo King, sektöründe kalite güvenirlilik ve performans lideri olarak ulaştığı noktayı yeni SLXe modeliyle daha da yukarılara taşıyor. Bu yeni seri; SLXe-100, SLXe-200, SLXe-300, SLXe-400 ve SLXe-Spectrum modellerinden oluşuyor.

  Yeni SLXe serisinde, maksimum soğutma performansı minimum yakıt tüketimi ile gerçekleştiriliyor. Geliştirilen gövde tasarımında, bileşenlerin korozyona ve darbelere karşı dayanıklılığı arttırılmış, vibrasyon azaltılarak sürücülere kullanım kolaylığı sağlanmış. Ayrıca standart olarak sunulan, EON akü, standart akülere göre 5 kat daha uzun ömürlü. SLXe-300 ve üstü modellerde kullanılan ETV (Elektronik Kontrollü Gaz Vanası) sistemi, daha hassas bir sıcaklık kontrolü sağlarken ve yakıt tüketimini düşürüyor.

  Opsiyon olarak sunulan TracKing uydu takip, sıcaklık kontrolü ve filo yönetim sistemi, ünite ile çift yönlü iletişimi sağlamak amacı ile geliştirilmiş. Bu sistem tüm verilerin takibinin ve kontrolünün yapılmasına ve ünite ayarlarına uzaktan müdahale edilmesine yardımcı olur. Tracking sistemi ile soğutucuyu uzaktan çalıştırabilir ve ayarlanan sıcaklığa müdahale edip değiştirebilirsiniz. Bunun yanı sıra standart olarak sunulan USB portu ile de daha kolay ve hızlı veri indirme-yükleme olanağı sağlanmış durumda. Ayrıca yeni geliştirilen SR-3 kontrol ünitesi gelecekte kablosuz iletişimi destekleyecek şekilde tasarlandı.

  Thermo King çevreye olan etkiyi daha da aza indirmek için Ar-Ge yatırımlarına devam ediyor. Yeni geliştirilen GreenTech motoru segmentindeki en düşük yakıt tüketimi ve emisyon değerlerine sahip. Avrupa’da birçok ülkede uygulanan ve şehir içi gece dağıtımlarında uyulması gereken çevresel gürültü yönetmeliğine uygun olarak geliştirilen, Whisper seçenekli dizel motor opsiyon olarak kullanıcıların hizmetine sunuldu. Yeni SLXe modeli yüzde 99,7 oranında geri dönüştürülebiliyor.

Yeni T-500R

  Yeni T-500R, ThermoKing T-Serisi dizel kamyon ailesinin son üyesi olup, elyaf takviyeli panelleri hem daha dayanıklı hem de daha şık bir görünüm kazandı. Yeni T500R, 5,5 m kasa boyuna kadar olan kamyonlarda dondurulmuş, soğuk ya da taze ürünlerin taşımacılığı için tasarlanmış yüksek performanslı ve ekonomik çözüm olarak öne çıkıyor. Yapılan testlerde, yeni T500R’ın performansı en zorlu dış ortam koşullarında bile kanıtlanmış. T serisinin diğer ürünlerinde olduğu gibi yeni T-500R’ de de kullanılan GreenTech motoru litre başına ürettiği yüksek güç sayesinde kullanıcılara ekonomik bir soğutma performansı vadediyor. GreenTech motoru, düşük emisyon ve gürültü değerleri ile çevre dostu olarak öne çıkıyor.


Yeni T500R’deki TherMax sistemi, daha hızlı defrost, 1000 saate kadar uzatılan bakım aralıkları ve 5000 saatte kayış değişimi sağlıyor. Bakım maliyetlerini azalarak, ünitenin kullanım ömrü daha da artıyor. Ayrıca kullanıcılar için geliştirilen şifre korumalı kontrol ünitesi, yetkisiz erişimi engeller, özellikle zorlu dış ortam koşullarında oluşabilecek yük kayıplarının da önüne geçiyor.
Yeni T-500R, T-Serisi diğer modeller ile ortak bileşenlere sahip olarak üretildi. Bol yedek parça ve daha hızlı servis yeni T500R’yi kullanıcı dostu bir ürün olarak bir adım öne çıkarıyor.


İlk 4 ayda yüzde 20 artış

  Doğuş Otomotiv’ in 2008 yılının sonunda başladığı Thermo King distribütörlüğünde satışlarını istikrarlı bir büyüme ile devam ettirdiği bildirildi. 2013 ün ilk 4 ayında soğutucu treyler kasası üretiminin yüzde 10 gerilemesine rağmen Thermo King’in satışlarını yüzde 20 civarında arttırdığı da kaydedildi. İlk 6 ayda sene başında hedeflenen seviyenin üzerinde bir satış performansı ile kapatılmasının beklendiği ifade ediliyor. Yeni ürün gruplarının da katılımıyla Thermo King, yılsonunda geçtiğimiz yılın yüzde 30 üzerinde bir satış yapmayı hedefliyor.
 

15.04.2013 THERMO KING’ TEN İÇİNİZİ FERAHLATACAK FIRSAT: ORJİNAL YEDEK PARÇADA %55 İNDİRİM!

Soğuk zincir taşımacılığının öncü markası Thermo King, çok sık tüketilen orjinal yedek parçalar için kampanya başlattı. 15 Temmuz tarihine kadar sürecek kampanyada yüzde 55’lere varan indirimler uygulanırken, kullanıcılarına bakım maliyet avantajı sağlayan Thermo King, müşteri memnuniyetine de verdiği önemi bir kez daha ortaya koydu.
  Türkiye geneline yayılmış Doğuş Otomotiv Thermo King Yetkili servislerinde geçerli olacak indirim ile en sık kullanılan orjinal yedek parçalara artık çok daha avantajlı fiyatlarla ulaşmak mümkün olabilecek. Kampanya çerçevesinde X430 kompresör tamir takımı 1.435 Euro yerine 861, SL fan kayışı 34 Euro yerine 20,50, SL-SLX yakıt filtresi 25 Euro yerine 13, DI2.2 motor tamir takımı 2.742 Euro yerine 1.234 ve TK 486E motor tamir takımı da 2.940 Euro yerine 1.323 Euro’ya temin edilebilecek. Thermo King Soğutucu ünitelerden üst düzey verim elde edebilmek ve operasyon maliyetlerini minimuma indirmek amacıyla yeniden düzenlenen yedek parça fiyatları sayesinde kullanıcılar Thermo King Soğutucu cihazlardan en yüksek performansı alabilecekler.

  Thermo King Soğutma ünitelerinin uzun yıllar sorunsuz hizmet ve yüksek perfonmansta çalışmasını sağlamak için orjinal yedek parça kullanılması tavsiye ediliyor. Orjinal yedek parça ve aksesuar ürünlerini Doğuş Otomotiv Yetkili Servislerinden temin edilebilir.
  Doğuş Otomotiv Thermo King Yetkili Servis Listesi :
  http://www.thermoking.com.tr/yetkili-servis-agi/turkiye.aspx

14.04.2013 İSTANBUL’ UN YENİ BELEDİYE OTOBÜSLERİ THERMO KING KLİMALI

2012 yılında İstanbul Büyük Şehir Belediyesi’ nin açmış olduğu 240 adetlik İETT otobüsü ihalesini kazanan Karsan, klimalar konusunda Thermo King’ i tercih etti.

2012 yılı ile Thermo King, ana iş kollarından biri olan klimalar ile Türkiye pazarına hızlı bir giriş yaptı. İstanbul Büyük Şehir Belediyesi’ nin 2012 yılında 240 adetlik otobüs ihalesini kazanan Karsan, ürettiği 12 m CNG Solo otobüslerde klima olarak Thermo King’ i tercih etti.

Otobüs iklimlendirmesi için Thermo King’ in 75 yıllık tecrübesi ve gelişmiş Ar-Ge teknolojisi kullanılarak üretilen Athenia Serisi klimalarla, yolculara en üst düzey konfor sunuluyor. Klimalar kapasitelerine göre enerjiyi en verimli şekilde kullanımıyla ve düşük ağırlıkları sayesinde yakıt tasarrufu sağlamaktadır. Athenia Serisi’ nin aerodinamik tasarımının yanı sıra montajı esnek ve kolaydır. 2 ayrı kapalı sistem çalışma ve isteğe göre özelleştirilebilen yazılım seçenekleri ile müşterilerine çeşitli avantajlar sağlamaktadır.

Thermo King, Türkiye’ deki otobüs, midibüs, minibüs, tren, metro ve troleybüs üreticileri ile yeni iklimlendirme sistemi proje çalışmalarına devam ederek, soğutucu ünite pazarında olduğu gibi klima pazarında da pazar payını her geçen yıl artırmayı hedeflemektedir.

24.01.2013 SEKTÖR KÜÇÜLÜRKEN THERMO KING SATIŞLARINI ARTIRDI

Doğuş Otomotiv distribütörlüğünde satış grafiğini sürekli yükselten Thermo King, 2012 yılında satışlarını bir önceki yıla göre yüzde 30,6 oranında artırmayı başardı. Thermo King tüm dünyada satış ve satış sonrası hizmetlerde de “platinyum” seviyesine ulaştı. Doğuş Otomotiv Thermo King Marka Genel Müdürü İlhami Eksin, markanın Türkiye’de 4 yıl içinde büyük bir aşama kaydettiğini belirtti.

Lojistik sektöründe soğuk zincir taşımacılığında soğutma ünitesi adı haline gelen Thermo King, sektördeki daralmaya rağmen 2012 yılında satışlarına yüzde 30,6 oranında artırmayı başardı. 2012 yılında toplam ağır vasıta pazarı yüzde 14,2, treyler pazarı yaklaşık yüzde 31,5, frigrofik kasa pazarı yüzde 19 oranında azalırken Thermo King satışları bir önceki yıla göre yüzde 30,6 oranında artırarak sektöründeki liderliğini devam ettirdi. Doğuş Otomotiv Thermo King Marka Genel Müdürü İlhami Eksin, treyler ve kamyon dizel soğutucusu pazarında lider konumlarını güçlendirerek devam ettirdiklerini belirterek “ Thermo King Türkiye’de Doğuş Otomotiv distribitörlüğünde 4’ncü yılını geride bıraktı. Artarak gelen başarıların yanı sıra, satış ve satış sonrası hizmetlerde de tüm dünyada bir ilki gerçekleştirerek “platinyum” seviyesine ulaştık. Daralan pazarda üstün teknolojisi ve kaliteli ürünlerimizle başarılarımız artarak devam edecektir” dedi. Eksin, 46 ülkenin taraf olduğu “Bozulabilir Gıda Maddelerinin Uluslararası Taşımacılığı ve Bu Taşımacılık Faaliyetinde Kullanılacak Özel Ekipmana İlişkin Anlaşmaya Katılıma ilişkin Kanunun Türkiye tarafından kabul edilip yürürlüğe girdiğine de dikkat çekerek şunları söyledi:
“ Buna göre derin dondurulmuş, normal dondurulmuş, soğutulmuş ve taşınması esnasında sabit iç ortam sıcaklığı gerektiren gıda maddelerinin taşımasında kullanılacak araçlara ve soğutucu ünitelere bazı standartlar getiriliyor. ATP Konvansiyonu’nun kanunlaşmasıyla birlikte et, süt, balık ve sebze-meyve gibi kolay bozulabilen gıdaların hem sağlıksız taşınmasının önüne geçilecek hem de bunun yarattığı ekonomik kayıp ortadan kalkacak. Thermo King olarak ATP’ye hazırız. Markamız, Treyler soğutucuları (SLXe Serisi), Kamyon soğutucuları (T Serisi) ve Motordan tahrikli Kamyonet soğutucularımız (V Serisi) ile en küçük kamyonetten en büyük treylere kadar gerek tek bölmeli, gerekse çok bölmeli (Spectrum) her türlü ihtiyaca uygun ürün gamı ile hizmet veriyor. Ürünlerimizin tümü ATP uygunluğu belgelenmiş ürünlerdir. Yasanın etkin bir denetleme ve uygulama ile orta ve uzun vadede frigorifik kasa ve kasa soğutucu sektörüne çok olumlu katkılar yapacaktır. Özellikle gıda lojistiği sektörünün bu sayede sağlıklı bir büyüme içerisine girecektir.”


İstanbul’da Yeni Belediye Otobüsleri
Thermo King Klimalı


Thermo King’in bir diğer ana iş kolu olan klimalarda da 2012 yeni başlangıçların yılı oldu. 2012 yılında İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin açmış olduğu 250 otobüs ihalesini kazanan Karsan’ın ürettiği otobüslerde Thermo King klimalar kullanılıyor. Üstün teknoloji ile Türkiye şartlarına göre üretilen klimalar, yolcularına üst düzey konforu getirecek. Bunun yanında ayrıca,  Türkiye’deki otobüs üreticileri ile yeni proje çalışmalarını da devam ettiren Thermo King, klima pazarında da pazar payını her geçen yıl artırmayı hedefliyor.

22.08.2012 THERMO KING 1.000’ NCİ ÜNİTESİNİ LİDER GIDA’ YA TESLİM ETTİ

Thermo King, Doğuş Otomotiv distribütörlüğündeki 1.000’ nci dizel ünitesini yaş sebze ve meyve ihracatında Türkiye’ nin önde gelen firmalarından Lider Gıda’ ya teslim etti. 

  Dünyanın önde gelen soğutma sistemleri markası Thermo King, Doğuş Otomotiv distribütörlüğündeki 1.000’ nci dizel ünitesini, yaş sebze ve meyve ihracatının önde gelen firmalarından Lider Gıda’ ya teslim etti. Lider Gıda, kendi bünyesinde yer alan taşıma filosundaki treylerlerde kullanmak üzere 35 adet Thermo King SLX200 50 ünite satın aldı.

  Manisa Akhisar’ da bulunan Lider Gıda tesislerinde gerçekleştirilen teslimat törenine Doğuş Otomotiv Thermo King Marka Genel Müdürü İlhami EKSİN, Lider Gıda CEO’ su Mustafa BULUT, Doğuş Otomotiv Thermo King Satış ve Satış Sonrası Hizmetler Müdürü Adnan YÜCEL ile Doğuş Otomotiv Thermo King Satış Yöneticisi Çağlar BİRCAN katıldı. Doğuş Otomotiv Thermo King Genel Müdürü İlhami EKSİN, Lider Gıda CEO’ su Mustafa BULUT’ a 1.000’ nci dizel ünite plaketini verirken, Thermo King’ in sektörünün lider markası olduğunu hatırlatarak “Yaş sebze ve meyve ihracatında öncülüğünü sürdüren Lider Gıda firmasına, Doğuş Otomotiv distribütörlüğündeki 1.000’ nci üniteyi teslim etmenin mutluluğunu yaşamaktayız” dedi.

  Tarsus, Silifke, Gaziantep, Antalya ve Çanakkale illerinden, Rusya’ ya yaş sebze ve meyve ihracatı gerçekleştiren Lider Gıda CEO’ su Mustafa BULUT ise kendileri için 1.000’ nci Thermo King ünitesini almalarının hoş bir tesadüf olduğunu belirterek “Ürünlerimizin kalite ve tazeliğini, soğuk zincirimizin önemli bir parçası olan nakliye kısmımızdaki hassasiyetimiz ile korumaktayız. Nakliye kısmının en önemli parçalarından biri olan soğutma sistemlerindeki tercihimizi de, kalitesini tüm dünyaya ispat etmiş  olan Thermo King markasından yana kullandık. Bugün de Doğuş Otomotiv’ in distibütörlüğündeki 1.000’ nci üniteyi aldığımızı öğrenmiş bulunuyoruz. Bizim için çok güzel bir süpriz ve gönül bağı oldu. Bundan sonra da Thermo King ve Doğuş Otomotiv ile iş birliğimiz devam edecektir.” açıklamasında bulundu.

  Doğuş Otomotiv Thermo King Satış ve Satış Sonrası Hizmetler Müdürü Adnan YÜCEL ise yaptığı açıklamada “Doğuş Otomotiv olarak Thermo King distribütörlüğüne başladığımız günden bu yana sürekli değişen ve gelişen pazarın ihtiyaçlarını doğru ürünler ile karşılamaya çalıştık. Ünitelerimizin teknik üstünlüklerinin yanı sıra yedek parça indirimi, satış sonrası bakım sözleşmesi gibi uygulamalar ile müşterilerimizin işletme maliyetlerini düşürürken, hizmet kalitelerinin artmasına yardımcı olduk. Sürekli artan satış grafiğimiz sonucu da bugün 1.000’ nci ünitemizi teslim ediyoruz. Lider Gıda ve Thermo King işbirliği uzun zamandır sürmektedir. Bizim için özel bir anlamı olan bu teslimatı kendilerine yapmaktan dolayı büyük mutluluk duyuyorum” dedi.

  Dünyanın lider soğutma sistemleri markası Thermo King, Türkiye genelinde Doğuş Otomotiv distribütörlüğünde Adapazarı, Antalya, Bursa, Denizli, Hatay, İstanbul, İzmir, Kocaeli, Konya ve Trabzon illerindeki yetkili satıcı ve servislerinde hizmet vermektedir.

20.07.2012 AYNES GIDA THERMO KING GÜVENCESİ İLE DAĞITACAK

Türkiye’nin önde gelen süt işleme firması Aynes Gıda, ürünlerinin dağıtımını Thermo King soğutucu ünitelerinin güvencesi ile dağıtacak.

  Yaz aylarının sıcak günlerinin yaşandığı bugünlerde, soğuk zincir taşımacılığında kullanılan soğutucu ünitelerinin performansları daha fazla önem kazanıyor. Thermo King ürünleri, sahip olduğu verimli ve üstün teknoloji, yaygın satış ve servis ağı ile firmalar tarafından tercih edilmeye devam ediyor.

  Denizli’de faaliyetlerini sürdüren Aynes Gıda’da ürünlerini Thermo King, güvencesi ile dağıtma kararı aldı. Filosundaki frigofrik treylerlerde kullanılmak üzere satın aldığı 20 adet SL X 300, Aynes Gıda tesislerinde Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Ali Özkan ve Thermo King Satış Yöneticisi Çağlar Bircan’ın da katıldığı törenle teslim edildi.

  65 bin metrekaresi kapalı olmak üzere toplam 147 bin metrekare alana sahip tesislerinde süt işleme, yem ve meyve suyu dolumu yapan Aynes Gıda, ürünlerinin dağıtımını kendi bünyesinde oluşturduğu filo ile gerçekleştiriyor.  Aynes Gıda Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Ali Özkan, günlük süt işleme kapasitelerinin kısa süre sonra bin tona çıkacağını hatırlatarak “Şu anda günlük 600 ton olan süt işleme kapasitemiz, yeni fabrikamızın hizmete girmesi ile bin tona ulaşacak. Halen 13 ilde bulunan bölge müdürlüklerimize 20 frigorifik araçtan oluşan filomuz ile dağıtım gerçekleştiriyoruz. Kapasitemiz ile birlikte dağıtım ağımızı da genişletmek istiyoruz” dedi.

  “Türkiye’de ünitenin adı Thermo King olmuş”

  Mehmet Ali Özkan bir süreliğine dağıtım işini özel bir firmaya verdiklerini belirterek  “Ancak istediğimiz verimi alamadık ve tekrar kendi bünyemizde gerçekleştirme kararı aldık. Bu kararımızın ardından ilk yaptığımız, araçları ve soğutucu üniteleri araştırmak oldu. Soğuk zincir taşımacılığı yapan diğer firmalara, kendi şoförlerimize sorduk. Gördük ki Thermo King ülkemizde en çok kullanılan soğutucu ünite markası. Arıza yapmaması, servislerinin yaygınlığı, kalitesinin iyi olması bizi tereddütsüz Thermo King almaya yönlendirdi” açıklamasında bulundu.

  Thermo King Satış Yöneticisi Çağlar Bircan ise yüksek verimliliği, yakıt ekonomisi, ürün güvenliği, satış sonrası hizmetler kalitesi ve kesintisiz yedek parça desteğinin Thermo King’i Türkiye’nin önde gelen Soğutma sistemleri markası haline getirdiğini belirterek “Thermo King, Türk kullanıcıların yabancı olmadığı bir marka. Türkiye’nin soğuk taşımacılık yapan önde gelen tüm firmaları tarafından tercih edilmektedir. Bugün de Aynes Gıda Thermo King ailesine katıldı. Büyüme stratejileri doğrultusunda bizleri de çözüm ortağı olarak görmelerinden dolayı kendilerine teşekkür ederim” dedi. 

20.07.2012 THERMO KİNG DİSTRİBÜTÖRLERİ İSTANBUL’DA BİRARAYA GELDİ

Thermo King tarafından her yıl düzenli olarak gerçekleştirilen bölgesel distribütörler toplantısı İstanbul’da gerçekleşti. Toplantıya 6 ülke temsilcisi katıldı.

  Thermo King tarafından her yıl farklı bir ülkede gerçekleşen bölgesel distribütörler toplantısının İstanbul etabı, Ortadoğu-Afrika-Türkiye  bölgesinden 6 ülke temsilcisinin katılımı ile Doğuş Otomotiv’in ev sahipliğinde gerçekleşti.

  İstanbul’un 2009 yılından bu yana 3. Kez ev sahipliği yaptığı EDAC toplantısına Türkiye başta olmak üzere Güney Afrika Cumhuriyeti, Suudi Arabistan, Lübnan, Mısır, Umman ve Dubai Thermo King Distribütörleri ve Thermo King üst düzey yetkilileri katıldı.

  Ürünler, Pazar, Satış ve Satış Sonrası Hizmetler ile ilgili stratejik  konuların görüşüldüğü toplantılarda distribütörler bölgelerindeki çalışmalar hakkında bilgi verirken gelecekle ilgili planlar ve yeni ürünler hakkındaki fikirlerini aktardılar. 

 

24.07.2012 THERMO KING YEDEK PARÇA KAMPANYASI

Thermoking Temmuz ayı bülteni için aşağıdaki linki tıklayınız..

Temmuz Bülten16.04.2012 DOĞUŞ OTOMOTİV’E THERMO KİNG’DEN 3 YILDA 3 ÖDÜL

Doğuş Otomotiv, Thermo King distribütörlüğünün 3. yılında, 3. ödülünü aldı. Türkiye, satış ve satış sonrası hizmetler alanlarında Platin ödül almaya hak kazandı. Doğuş Otomotiv, 2009 yılından bu yana distribütörlük faaliyetlerini sürdürdüğü dünyanın önde gelen soğutucu üniteleri üreticisi Thermo King tarafından 3. kez ödüllendirilirken, 3 yılda 3. ödülünü almış oldu.

Thermo King tarafından düzenli olarak gözlemlenen yaklaşık 50 ülke arasında gerçekleştirilen incelemeler sonucu ülkelere Bronz, Gümüş, Altın ve Platin olmak üzere 4 farklı derecede ödül veriliyor. Doğuş Otomotiv, tüm kriterleri yerine getirerek Satış ve Satış sonrası hizmetlerde Platin ödül almaya hak kazandı. Thermo King, Orta Doğu ve Afrika ülkeler grubundan sorumlu Genel Müdürü Rainer Muhlschlegel ve Bölge Direktörü Paul McGarrigle’dan ödülü alan Doğuş Otomotiv Thermo King Genel Müdürü İlhami Eksin “Thermo King’in distribütörlüğünü 3 yıldır sürdürmekteyiz. 3’ncü yılımızda aldığımız bu 3.ncü ödül bizleri daha da motive etmiştir. Emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür ederim” dedi. Doğuş Otomotiv Thermo King Satış ve Satış Sonrası Hizmetler Müdürü Adnan Yücel ise “Satışın yanı sıra Türkiye genelinde yapılanma çalışmalarımızda durmaksızın devam ediyor. Amacımız müşterilerimize en yakın noktada en hızlı çözümü sunmak. Bu çalışmalarımızın Platin ödülü ile takdir edilmesi bizleri mutlu etmiştir” açıklamasında bulundu. Thermo King tarafından her yıl, iş süreçlerinde, bayi örgütü yapılanmasında, iş sonuçları ve hedeflere ulaşma konularında tüm dünyadaki distribütörler arasında verilen puanlar ile 2 ana konuda (Satış ve Satış Sonrası) Bronz, Gümüş, Altın ve Platin olarak ödüllendiriliyor. Türkiye’nin de içinde bulunduğu ülkeler grubunda 4 ülke, Türkiye, Güney Afrika Cumhuriyeti, BAE ve Suudi Arabistan, Satış ve Satış Sonrası olmak üzere 2 kategoride Platin ödülü almaya hak kazandı. Türkiye, Thermo King Distribütörleri arasında hem Satış hem de Satış Sonrası alanında Platin seviyesine en erken ulaşan ülke oldu.

25.01.2012 THERMO KING YENİ YILA HIZLI BAŞLADI

Doğuş Otomotiv distribütörlüğünde satış grafiğini sürekli yükselten Thermo King, 2012 yılına seri teslimatlar ile başladı. Lojistik sektöründe soğuk zincir taşımacılığında soğutma ünitesi adı haline gelen Thermo King, 2012 yılının ilk günlerinde gerçekleştirdiği bir dizi teslimat ile 2011 yılında elde ettiği satış başarısını yeni yıla da taşıdı. Netlog, kaliteli taşımacılığı Thermo King ile gerçekleştirecek
Hızlı tüketim malzemeleri ve gıda ürünleri depolama ve lojistik sektöründe Türkiye'nin en büyük hizmet sağlayıcılarından birtanesi olan Netlog, 2012 yılına 8 adet V500 Max. Thermo King ünitesi ile başladı. Motordan tahrikli V500 Max, üstün performansı, Yol kapasitesinin yaklaşık yüzde 85 ile yüzde 95’i arasında elektrikli stand-by kapasitesi, Çok İnce evaporatör ve esnekliği, Düşük ses seviyesi ile çalışması ve Özel TCC (Üçlü Soğutma Kapasitesi) özelliği ile dikkat çekiyor. Netlog yeni ünitelerini Türkiye Genelinde hizmet veren araçlarında kullanmayı planlıyor. Uçak Kardeşler tarladan masaya Thermo King Güvencesi ile ulaştırıyor
Manisa Bölgesinde yaş sebze-meyve taşımacılığı gerçekleştiren Uçak Kardeşler, filosunda yer alan coolliner serisi treylerlerini Thermo King Ünite ile donattı. 30 adet SLX 250 alan Uçak Kardeşlere üniteleri kendi tesislerinde teslim edildi. Teslimat töreninde Thermo King Satış Yöneticisi Çağlar Bircan ile Uçak Kardeşler Fiirma Yetkilisi Ali Uçak hazır bulundu. Uçak, kendi yetiştirdikleri sebze ve meyvelerde dahil olmak üzere ağırlığı Rusya olmak üzere taşımacılık hizmeti verdiklerini belirterek “ Thermo King, buradan araca yüklediğinizde sebze ve meyveyi, teslim ettiğiniz noktaya kadar koruyarak sebze ve meyveleri tarladan koparıldığı ilk anki tazeliğinde müşteriye ulaştırılmasını sağlıyor. Bu bizim için en büyük referanstır” açıklamasında bulundu. Keskinoğlu Tavuklarına Thermo King Garantisi
Tavuk ve tavuk ürünlerinde Türkiye’nin önde gelen markası Keskinoğlu, filosundaki araçlarda kullanılmak üzere 13 adet SLX 450 Thermo King soğutma ünitesi aldı. Thermo King servisinde monte edilerek teslim edilen üniteler ülke genelinde dağıtım gerçekleştirecek araçlarda kullanılacak. Keskinoğlu Yetkilileri araçlarını teslim alırken “Bugüne kadar modern tesislerimiz ile guru duyuyorduk. Artık müşterimizin masasına giden ürünümüzün tazeliğinden de emin olacağız” açıklamasında bulundular.

23.12.2011 THERMO KİNG’DEN 2 YILDA 2. ÖDÜL

Doğuş Otomotiv, Thermo King distribütörlüğünün 2. yılını da ödülsüz geçmedi.  Dünyada yılın en iyi “Treyler Soğutucusu Distribütörü” ödülü Thermo King tarafından Doğuş Otomotiv’e verildi. Her yıl ayrı bir ülkede gerçekleştirilen “Thermo King Dealer Principal Meeting”, bu yıl Portekiz’in Lizbon kentinde düzenlendi. Tüm dünyadan Thermo King Distribütörlerinin üst düzey yöneticilerinin katıldığı toplantıda, Doğuş Otomotiv önceki yıl aldığı “Üstün Başarı” ödülünün ardından, bu yılki toplantıda dünyanın en iyi “Treyler Soğutucusu Distribütörü” ödülüne layık görüldü . Thermo King CEO’su Manlio Valdes ve Başkan yardımcılarının ev sahipliğini yaptığı toplantıda, Doğuş Otomotiv’in sadece iki yıl içinde Satış ve Bayi örgütlenmesi ile katettiği mesafenin altı çizilip , 2010’da satış rakamını % 130 oranında artırması ve yükseliş trendine  2011’de de devam ettirmesinden övgüyle bahsedildi. Kazanılan ödül,  Doğuş Otomotiv’in Müşteri Memnuniyeti’ni ön planda tutan, Satış ve Satış Sonrasında yüksek kalite standartlarını hedefleyen hizmet anlayışındaki kararlılığını daha da pekiştirmiştir.

07.06.2011 MOBYDICK, THERMO KING’İ TERCİH ETTİ...

Uluslararası karayolu, soğuk zincir taşımacılığı yapan Mobydick Denizcilik, filosuna kattığı yeni araçlarının soğutma sistemlerinde Thermo King’i tercih etti. Mobydick Denizciliğe, 10 adet Thermo King SLX 400 ünite teslimatı gerçekleştirildi. Ağırlıklı olarak soğuk zincir karayolu taşımacılığı faaliyetlerinde bulunan Mobydick Denizcilik, filosuna kattığı frigorifik araçlarının soğutma sistemlerinde tercihini Thermo King markasından yana kullandı. Mobydick Denizciliğe satın aldığı 10 adet SLX 400 ünite düzenlenen törenle teslim edildi. Teslimat törenine, Thermo King Bölge Direktörü Paul McGarrigle, Thermo King Satış Yöneticisi Çağlar Bircan, Mobydick Yönetim Kurulu Başkanı Neşat Akgül, Mobydick Dış İlişkiler Koordinatörü Hulusi Güngör ve Mobydick Filo Operasyon Yöneticisi İlker Arıkan katıldı. “Mobydick’e özel takip sistemi” Thermo King Satış Yöneticisi Çağlar Bircan teslimat töreninde yaptığı konuşmada, Mobydick araçlarına monte edilen SLX 400’ün bu segmentte en performanslı ürünleri olduğunu belirterek “Eski müşterilerimizden biri olan Mobydick’e, uzaktan kumandalı takip sistemimiz “Tracking”i özel demo olarak sunmayı planlıyoruz. Bu uzaktan takip sistemi, Türkiye’de ilk kez denenecek bir sistemdir. Şoför, ünite üzerinde uygulamalı olarak ne yapabiliyorsa, firma yetkilileri de bulundukları ortamdan aynı uygulamaları yapabilecekler. Firma merkezinden, aracın yakıt ve dorse içi ısı derecesi takip edilebilirken, alarm aldıkları anda dünyanın neresinde olursa olsun araca müdahale edebilecek ve en yakın servis tespit edilerek araca destek yönlendirebilecekler.” açıklamasında bulundu.
“Filo özelliklerimiz bizi farklı noktalara taşıyor” Mobydick Yönetim Kurulu Başkanı Neşat Akgül ise “En son anlaşma yaptığımız gıda grubu ürünlerinin yanı sıra, ilaç ve kimyevi madde taşımacılığı ile de müşterilerimize hizmet veriyoruz. Ayrıca, Avrupa’dan Ermenistan, Gürcistan ve Azerbaycan’a ilaç taşımacılığı yapıyoruz.  Soğuk zincir taşımacılığı için gerekli olan-18 derece  performansı Thermo King soğutma sistemleri ile yakalayabiliyoruz. Gerek yurtiçi gerekse yurtdışında yeterli sayıda servisi bulunan, yedek parça sıkıntısı yaşatmayan Thermo King markası için soğutma sistemleri sektörünün öncüsü diyebiliriz. Thermo King’in arkasında da Doğuş Otomotiv gibi büyük bir grubun olması markaya duyduğumuz bir kat daha güveni artırmaktadır.” açıklamasında bulundu.

12.07.2011 THERMO KING, ANADOLU YOLLARINDA MÜŞTERİLERİ İLE BULUŞTU...

Thermo King, müşteri memnuniyetini ön planda tutan anlayışıyla Türkiye yollarına çıktığı Road Show’u Antakya etabıyla tamamladı. Road Show kapsamında İstanbul, Antalya ve Antakya’da müşterileri ile bir araya geldi.  
Soğutma sistemleri pazarındaki son gelişmeler, yenilikler ve marka hedefleri hakkında karşılıklı görüşmek ve sektör temsilcilerini ağırlamak amacıyla düzenlenen “Thermo King Road Show 2011” organizasyonu tamamlandı. Thermo King markası, İstanbul’da gerçekleştirilen organizasyon ile start alan Road Show kapsamında Antalya ve Antakya’da sektör temsilcileri ile bir araya geldi.  

Doğuş Otomotiv Thermo King Genel Müdürü İlhami Eksin, Thermo King Bölge Direktörü Rainer Muhlschlegel, Thermo King Satış ve Satış Sonrası Hizmetler Müdürü Adnan Yücel ve Thermo King Satış Yöneticisi Çağlar Bircan’ın konuşma ve sunumları ile katıldığı toplantılarda Antalya ve Antakya Yetkili Satıcı ve Servis yöneticileri de hazır bulundu. Müşteri memnuniyetine verdikleri önem doğrultusunda müşterileri ile sürekli temas halinde olmayı arzu ettiklerini belirten Doğuş Otomotiv Thermo King Genel Müdürü İlhami Eksin yaptığı açıklamada “Thermo King markamızla soğutma sistemleri sektöründe, her kurum ve markaya eşit mesafede olma prensibimizle müşterilerimize beklentilerinin ötesinde bir hizmet sunabilmek üzere çalışmalarımızı sürdürüyoruz. 7/24 çağrı merkezimiz, özel kredi seçenekleri, yaygın Yetkili Satıcı ve Servis ağı, geniş ürün ve yedek parça stokları ile sektörün lider markası konumumuzu devam ettirmekteyiz. Sektörün önde gelen temsilcileriyle biraraya gelebilme fırsatı bulduğumuz Road Show organizasyonumuzda aldığımız geribildirimler doğru yolda ilerlediğimizi gösteriyor. Ulusal ve yerel bazda markamıza desteklerini esirgemeyen tüm çözüm ortaklarımıza teşekkürlerimizi sunuyoruz.’’ dedi. Doğuş Otomotiv Thermo King Satış ve Satış Sonrası Hizmetler Müdürü Adnan Yücel ise Road Show kapsamında yaptığı sunumlarda 2009 yılını yapılanma, 2010 yılını ürün tanıtımı olarak tamamladıklarını belirterek, 2011 yılını ise satış sonrası hizmetler yılı olarak belirlediklerini açıkladı. 2010 yılında oldukça iyi bir satış gerçekleştirdiklerini hatırlatan Yücel, “Bu yıl bizim için pazarlama çalışmalarımızın artarak devamını sağlayacağımız ve bununla beraber teknik üstünlüklerimizi ve T Serisi gibi yeni ürünlerimizi müşterilerimizin hizmetine sunacağımız bir atılım yılı olacaktır.” açıklamasında bulundu.
 
Road Show kapsamında, dünya ile aynı anda piyasaya sundukları T Serisi ürünlerinin de tanıtımını yapma fırsatı bulduklarını belirten Yücel “6 metreden 8,5 metre uzunluğa kadar olan kasalarda kullanılan TS ve MD serisinde revizyona gidildiğini ve yeni ürünleri olan T Serisi’nin müşterilerin beğenisine sunulduğunu hatırlatarak; Birbirinden farklı 9 model 4’e indirildi ve aynı zamanda performansları yükseltildi. Böylece müşterilerimizin ihtiyacı olan ürünü daha kolay seçebilmesini sağlıyoruz. 2011 yılının ilk yarısında iyi bir satış grafiği yakaladık bunun artarak devam edeceğini düşünüyoruz.“ açıklamasında bulundu.
Soğutma sektöründe bir ilk: “Eskisini getir, yenisini götür” kampanyası

Aynı zamanda sektörde bir ilk olan “Eskisini getir, yenisini götür” gibi cazip bir takas kampanyasını da kullanıcılara ilk kez duyurduklarına da değinen Yücel; “Müşterilerimizin elinde olan ünitelerin markasına bakmaksızın alımını yaparak, onlara yeni ve son teknoloji Thermo King ürünler vereceğiz” dedi.
Yücel “Hizmet verdiğimiz sektörde bir ilk olan “Tracking” uydu takip sistemi, kullanıcılarına daha sağlıklı ve güvenli bir taşımacılık imkanı sunarken, filolara küresel rekabette bir adım öne çıkma imkanı da tanıyor. Bu sistemle sayesinde müşterilerimiz seyir halindeki araçlarını oturdukları merkezden uydu vasıtasıyla takip edebilirken, kasa sıcaklığı anlık izleyebiliyor ve gerekirse ısıya müdahale edebiliyorlar. Böylelikle olası sorunlara anında müdahale edilebildiği gibi, gerek ülkemizde gerekse Avrupa’da istenildiği anda araç, en yakın servise çok kolay bir şekilde ulaşılabiliyor.” dedi.
“Türkiye önemli bir pazar...” Thermo King Bölge Direktörü Rainer Muhlschlegel ise yaptığı konuşmada Türkiye’nin kendileri açısından çok önemli bir pazar olduğunu belirterek “Thermo King olarak uzun yıllardır Türkiye’de bulunuyoruz. Ancak 2008 yılında Doğuş Otomotiv ile imzaladığımız distribütörlük anlaşmasının ardından, gerek satış gerekse satış sonrası hizmetlerde sürekli artan bir grafik yakaladık. Türkiye’nin coğrafi konumu ve Avrupa’nın en genç taşıma filosuna sahip olması bizim bu pazara daha dikkatle bakmamıza neden oluyor.” dedi. Thermo King Satış Yöneticisi Çağlar Bircan ise, “Yeni satışa sunulan T Serisi kamyon ünitelerinde soğutma performansı ciddi  bir artış sağlarken yakıt tüketimi düştü.  Yeni T Serisi, emisyon değerleri açısından ve düşük gürültü düzeyi ile de çevre dostu bir ürün olarak öne çıkıyor. Bu üniteler, daha önceki MD ve TS serisi ünitelere nazaran daha kolay ve hızlı monte edilebilecek şekilde tasarlandı. Ayrıca kumanda paneli sadeleştirilerek kullanımı kolay hale getirildi. Bunun yanısıra, SLX ünitelerinin soğutma kapasiteleri artırıldı, yakıt tüketimi azaltılarak ünitenin kumanda paneline Türkçe opsiyon eklendi.” açıklamasında bulundu. Thermo King, müşterilerine en yakın noktalarda hizmet vermek amacıyla, İstanbul Flash, Kocaeli Doğuş Otomotiv Servis, Adapazarı Solak, Trabzon Asya, Bursa Koçaslan, Denizli KCR, İzmir Mekanik Soğutma, Antalya Başaran ve Hatay Günay ile 9 ilde 9 Yetkili Satıcı ve Servis ile büyümeye devam ediyor.  

27.04.2011 SARP A.Ş., ARAÇ FİLOSUNDA THERMO KING’i TERCİH ETTİ...

Eti ürünlerinin ülke çapında dağıtımını gerçekleştiren Sarp A.Ş. filosuna kattığı yeni araçlarının soğutma sistemlerinde Thermo King’i tercih etti. Sarp A.Ş.’ye, 30 adet Thermo King SLX 200 ünite teslimatı gerçekleştirildi.  
Eti’nin, ülke genelinde tüm ürünlerinin taşımacılık hizmetini gerçekleştiren Sarp A.Ş., filosuna kattığı frigorifik araçlarının soğutma sistemlerinde tercihini Thermo King markasından yana kullandı. Sarp A.Ş.’ye satın aldığı 30 adet SLX 200 ünite düzenlenen törenle teslim edildi. Eti Grup ile aynı sermayedara (Kanatlı ailesine) ait olan Sarp A.Ş. Eskişehir merkezli olup Türkiye'nin dört bir yanına Eti ürünlerinin taşımacılığını gerçekleştirmektedir. İstanbul'da Matrix Lojistik antreposunda düzenlenen teslimat törenine Sarp A.Ş. ve Eti Grup adına Sarp A.Ş. Genel Müdürü Ünal Şakar, Eti Satış Grup Başkanı ve İcra Kurulu Üyesi Cüneyt Volkan, Eti Gıda Lojistik Müdürü Halil Gürkan Arıkan, Eti Pazarlama Satış ve Planlama Sistem Geliştirme Müdürü  Süleyman Tekincan, Eti Pazarlama Satış Lojistik Operasyonlar Müdürü Haluk Camcı, Sarp A.Ş. Mali ve İdari İşler Müdürü İbrahim Curaoğlu, Sarp A.Ş. Lojistik ve Akaryakıt Müdürü  Ruhi Erdoğan, Eti Gıda Lojistik Uygulama ve Müşteri Operasyonları Yöneticisi Barış Yenmez ile Doğuş Otomotiv Thermo King Satış ve Satış Sonrası Hizmetler Müdürü Adnan Yücel ve Thermo King Satış Yöneticisi Çağlar Bircan katıldı.

Teslimat töreninde konuşma yapan Sarp A.Ş Genel Müdürü Ünal Şakar, filolarında bulunan 300’e yakın araçla Eti ürünlerinin dağıtımını gerçekleştirdiklerini belirterek “Gıda sektöründe en önemli kriter sağlıklı ve hijyenik bir ortamda taşımacılık yapmaktır. Ürünlerin üretim aşamasından son kullanıcıya ulaşıncaya kadar geçen tüm süreçte tazeliğini koruması gerekmektedir. Bu konuda en önemli unsur araçlarımızın üzerinde bulunan soğutma sistemlerinin güvenilirliğidir. Ürünlerimizin üretim aşamasından itibaren, aynı verimli koşullarda taşımacılığını yapacağımıza inandığımız Thermo King Soğutma Sistemleri markası ile işbirliği içinde olmaktan memnuniyet duyuyoruz. Sarp A.Ş. olarak, Eti’den edindiğimiz gıda nakliyesi tecrübesini farklı markalara da yansıtmak istiyoruz. Bu konuda Doğuş Otomotiv güvencesinde olan Thermo King markası ilerleyen zamanlarda da referans ürünümüz olacaktır.” açıklamasında bulundu. Doğuş Otomotiv Thermo King Satış ve Satış Sonrası Hizmetler Müdürü Adnan Yücel ise, Thermo King’in sadece bir marka değil adeta soğutma sistemlerinin adı olduğunu belirterek “Gıda sektörü taşımacılığında müşterilerimizin ihtiyacı olan tüm gereklilikleri karşılamayı amaçlıyoruz. Sarp ve dolayısı Eti ile gerçekleştirdiğimiz bu işbirliği satış sonrası hizmetlerle de devam edecektir. Thermo King markası olarak gıda sektörünün güvenilir bir çözüm ortağı olmak hedefimizdir” dedi.
 

25.04.2011 THERMO KING, ORTADOĞU DİSTRİBÜTÖRLERİ İSTANBUL’DA BULUŞTU...

Thermo King tarafından her yıl düzenli olarak gerçekleştirilen eğitim toplantılarının bu yılki ilk etabı Türkiye’de tamamlandı.   Thermo King tarafından Satış Sonrası Hizmetler kanadında, mevcut servis-bakım  anlaşmalarının geliştirilmesi ve bölgesel servis sözleşmelerinin oluşturulması konularını kapsayan eğitim toplantılarının 2011 yılı ilk etabı İstanbul’da gerçekleştirildi. Toplantıya Güney Afrika, Dubai, Kuveyt, Suudi Arabistan, Bahreyn, Brüksel, Almanya, Dublin ve Doğuş Otomotiv Thermo King yetkilileri olmak üzere, toplam 25 kişilik katılım sağlandı. Yıl içerisinde 4 kez farklı ülkelerde gerçekleştirilen EDAC toplantıları, Türkiye’de ikinci kez yapıldı. Katılımcılara satış sonrası hizmetler, servis ve bakım sözleşmeleri hakkındaki son düzenlemeler konusunda bilgiler verildi. Thermo King üst düzey yöneticileri, ekip olarak İstanbul’da biraraya gelmekten memnun olduklarını belirterek “Oldukça verimli geçen bir toplantıyı geride bıraktık. Distribütörlerimizle karşılıklı fikir alışverişinde bulunmak, tecrübe ve deneyimlerimizi paylaşmak adına başarılı bir program gerçekleştirdik” açıklamasında bulundular. Doğuş Otomotiv Thermo King Satış ve Satış Sonrası Hizmetler Müdürü Adnan Yücel ise diğer ülke temsilcileri ile karşılıklı görüş alışverişi yapma fırsatı bulduklarını ve Thermo King olarak 2011 yılını satış sonrası hizmetlerde atılım yılı olarak ilan ettiklerini hatırlatarak “Farklı ülkelerdeki uygulamaları karşılıklı görüşme fırsatı bulduğumuz bu toplantılardan, daha iyiye nasıl ulaşacağımızı kararlaştırarak ayrılıyoruz. Thermo King olarak, ilk önceliğimiz müşteri memnuniyetidir. Satış Sonrası Hizmetler bu yoldaki en önemli adımdır. Doğuş Otomotiv’in sahip olduğu; müşteri memnuniyetini ön planda tutan yaklaşımı ve çözüm odaklı yapımızla, müşterilerimize beklentilerinin ötesinde hizmet vermeyi  amaçlıyoruz” dedi.
 

23.03.2011 THERMO KING ATAĞA KALKIYOR...

2010 yılında gerçekleştirdiği satış adetlerindeki artış, Thermo King’i satış sonrası hizmetlerde de atağa kaldırdı.
Doğuş Otomotiv distribütörlüğü altında ikinci yılını tamamlayan Thermo King, 2011 yılında da müşteri memnuniyetini ön planda tutan anlayışıyla hizmet vermeye devam ediyor. Soğutma sistemleri pazarındaki son gelişmeler, yenilikler ve hedefleri hakkında açıklamalarda bulunan Doğuş Otomotiv Thermo King Satış ve Satış Sonrası Hizmetler Müdürü Adnan Yücel 2009 yılını yapılanma, 2010 yılını ürün tanıtımı olarak tamamladıklarını belirterek 2011 yılını ise satış sonrası hizmetler yılı olarak belirlediklerini söyledi. Yücel, sektör basını temsilcilerinin ağırlandığı öğle yemeğinde yaptığı konuşmada sözlerine şöyle devam etti;
“2010 yılında beklentimizin üzerinde bir satış gerçekleştirdik. Bu yıl bizim için pazarlama çalışmalarımızın artarak devamını sağlayacağımız ve bununla beraber teknik üstünlüklerimizi de müşterilerimizin hizmetine sunacağımız satış sonrası yılı olacaktır. Bunların başında, en önemli projelerimizden biri olan bakım sözleşmesi geliyor. Ürünle birlikte yapacağımız bakım sözleşmesi ile normal garanti süresinin bitiminin ardından sattığımız ünitelere 2-3 yıl daha periyodik bakımlarının yapılması sağlayacağız. Böylece müşterilerimize beklentilerinin altında maliyetler sunmayı amaçlıyoruz.”
“En büyük avantajımız Thermo King’in üstün kalitesi ve komple çözüm sağlayan sistemler” Yücel, en büyük avantajlarının Thermo King’in üstün kaliteli ve güvenilir ürünleri ile müşterilerin ihtiyaç ve beklentilerine tam olarak cevap verebilmesi olduğunu açıkladı. Üstünlüğü kabul edilen ürünlerini gelişmiş tamamlayıcı sistemler ile destekleyerek müşteriler için komple çözüm üretebildiklerini belirten Yücel,  “Thermo King ünitesinin mevcutta sahip olduğu takip sistemi en büyük avantajımızdır. Bu sistemde müşterilerimiz seyir halindeki araçlarını uydudan takip edebilirken, kasa sıcaklığı anlık izleyebiliyor ve gerekirse ısıya müdahale edebiliyor. Böylelikle olası sorunlara kolay müdahale edilebiliyor ve gerek ülkemizde gerekse Avrupa’da istenildiğinde servise çok kolay bir şekilde ulaşılabiliyor.” dedi.
Yücel, sektörle ilgili değerlendirmesinde ise “Avrupa’da yürürlükte olan bir çok düzenleme henüz ülkemizde uygulanmamaktadır; ATP, frigorifik kasaların kullanım ömürlerinin belirlenmesi, soğutucu-kasa eşleşmesi kontrolü gibi.. Ancak yakın bir zamanda bu uygulamaların ülkemizde de hayata geçeceğine inanıyoruz. Böylelikle sektörümüzün daha hızlı ve sağlıklı büyüyeceğine inanıyoruz.” açıklamasında bulundu.
“T serisi dünya ile aynı anda Türkiye’de” Thermo King Satış Yöneticisi Çağlar Bircan ise modeller hakkında bilgi verdi. Bircan 6 metreden 8,5 metre uzunluğa kadar olan kasalarda kullanılan TS ve MD serisinde revizyona gidildiğini ve yeni ürünleri olan T Serisi’nin müşterilerin beğenisine sunulduğunu belirterek “T Serisi’nin dünya ile aynı anda Türkiye pazarında satışına başladık. 9 birbirinden farklı model 4’e indirildi ve aynı zamanda performansları yükseltildi. Böylece müşterilerimizin ihtiyacı olan ürünü daha kolay seçebilmesini sağlıyoruz. 2011 yılında özellikle T Serisi’nin satışlarında artış bekliyoruz” dedi. Bircan ayrıca soğutma sistemleri pazarında bir ilki başlattıklarını ve call center merkezini hizmete soktuklarını hatırlatarak “Türkiye'de bu sektörde ilk çağrı merkezini kuran marka olmanın gururunu yaşıyoruz. Çağrı merkezimiz ile birlikte hizmet veren mobil servislerimiz bulunuyor. Çağrı merkezinde alınan bilgiler bizlere ulaşıyor ve biz de o bölgedeki en yakın mobil servisimize bu bilgileri aktarıyoruz. Yaptığımız bu uygulamayı yurt çapında daha da yaygınlaştıracağız” açıklamasında bulundu. Türkiye genelinde ardı ardına hizmete açılan satış ve servis noktaları ile müşterilerinin sürekli yanında olmayı amaçlayan Thermo King, müşterilerine en yakın noktalarda hizmet verme hedefi doğrultusunda; İstanbul Flash ve Kayacan, Kocaeli Doğuş Otomotiv Servis, Trabzon Asya, Bursa Koçaslan, Denizli KCR, İzmir Mekanik Soğutma, Antalya Başaran ve Hatay Günay ile 8 ilde 9 Yetkili Satıcı ve Servis ile büyümeye devam ediyor. 

02.03.2011 ULUSOY LOJİSTİK, THERMO KING TEKNOLOJİSİ İLE MÜŞTERİLERİNE HİZMET VERİYOR...

Taşıdıkları ürünlerin yüklenip-boşaltılması arasında geçen sürecin her anında müşterilerine bilgi vermek isteyen Ulusoy Lojistik, bu hizmeti Thermo King teknolojisi ile sunuyor. Ulusoy Lojistik filosuna yeni kattığı frigorifik araçların soğutma sistemlerinde Thermo King’i tercih etti. Ulusoy Lojistiğin satın aldığı 10 adet Thermo King SLX 200-50 ünite, Ulusoy tesislerinde düzenlenen törenle teslim edildi.
Yeni ünitelerini Thermo King Satış Yöneticisi Çağlar Bircan’dan teslim alan Ulusoy Holding Satın Alma Direktörü Rıdvan Kanbak, Thermo King ile uzun yıllardır çalıştıklarını, ancak Doğuş Otomotiv distribütörlüğünde ilk kez birlikte işbirliği yapma fırsatı bulduklarını belirterek “AB kriterleri nedeniyle tüm filomuzu belirlediğimiz süreç içerisinde yenilemeyi planlıyoruz. Bu amaçla 10 adet Thermo King SLX 200-50 soğutucu ünitesi satın aldık. Müşterilerimiz, gelişen teknolojiler vasıtasıyla nakliyesini gerçekleştirdikleri ürünlerinin yüklemeden-boşaltmaya kadar olan tüm süreçlerini merkezlerinden takip etmek istiyorlar ve taşımacılıkta bu hizmeti veren nakliyecileri tercih ediyorlar. Biz soğuk zincir taşımacılığında bu hizmeti müşterilerimize Thermo King teknolojisi ile sağlıyoruz. Üstün teknolojik sistemlere sahip Thermo King üniteleri, kasa içerisindeki ürünün ısı derecelerinin tüm taşıma sürecinde internet üzerinden takip edebilmesini sağlıyor.“ dedi.
Tüm Avrupa ülkeleri ve Rusya’ya taşımacılık gerçekleştirdiklerini belirten Kanbak sözlerine şöyle devam etti; “Gerek yurtiçi gerekse yurtdışında yeterli sayıda servisi bulunan, yedek parça sıkıntısı yaşatmayan Thermo King markası için soğutma sistemleri sektörünün öncüsü diyebiliriz. Thermo King’in arkasında da Doğuş Otomotiv gibi büyük bir grup bulunmaktadır. Bu yüzden Thermo King ile her zaman çalışmaya devam edeceğiz.”
Thermo King Satış Şefi Çağlar Bircan ise Ulusoy gibi büyük bir firmanın çözüm ortağı olmalarından dolayı çok mutlu olduklarını belirterek “Bulunduğumuz coğrafyada Türk lojistik sektörünün lider konuma gelmesinde Ulusoy gibi büyük firmaların önemli rolü bulunmaktadır. Thermo King markası olarak çalışmalarına tamamlayıcı ürünlerimiz ile destek vermeye devam etmek arzusundayız.” dedi. 

04.02.2011 THERMO KING, SATIŞ SONRASI HİZMETLERDE DE FARK YARATIYOR...

Türkiye genelinde faaliyetlerini Doğuş Otomotiv distribütörlüğünde yürüten Thermo King, yetkili satıcı yapılanmasının ardından servis hizmetleriyle de sektörde fark yaratıyor. Dünya’da soğutma sistemleri sektörünün lider markası olan Thermo King, Doğuş Otomotiv’in uzun yıllara dayanan satış ve satış sonrası hizmetlerdeki tecrübesiyle ülkemizde geniş stoklu, fiyat standartlı ve yetkili satıcı/servis organizasyonu tamamlanmış kurumsal yapısıyla tüketicilerine hizmet vermeye devam ediyor. Türkiye genelinde ardı ardına hizmete açılan satış ve servis noktaları ile müşterilerinin sürekli yanında olmayı amaçlayan Thermo King, müşterilerine en yakın noktalarda hizmet verme hedefi doğrultusunda; İstanbul Flash ve Kayacan, Kocaeli Doğuş Otomotiv Servis, Trabzon Asya, Bursa Koçaslan, Denizli KCR, İzmir Mekanik Soğutma, Antalya Başaran ve Hatay Günay ile 8 ilde 9 Yetkili Satıcı ve Servis ile büyümeye devam ediyor. Thermo King Genel Müdürü İlhami Eksin, satışların yanı sıra servis yapılanma faaliyetlerinin de hiçbir zaman durmayacağını,  Thermo King ailesi olarak ülke geneline yayılarak müşterilerinin her zaman ve her yerde yanlarında olduklarını hissetmelerini amaçladıklarını belirterek “Bünyemize yeni katılan Yetkili Satıcı ve Servis sayımızı artırmaya devam ediyoruz. 2011 yılında da amacımız; müşterilerimize en hızlı ve en kaliteli hizmeti vermek olacaktır.” dedi. Thermo King, servis hizmetlerinde devreye alınan yol yardım hizmetlerinin yanısıra, uygun fiyatlı ve  yüksek kalitede orijinal yedekparça bulunabilirliği ve özel eğitimlerden geçmiş deneyimli personel yapısı ile müşterilerinin hizmetindedir. Önümüzdeki günlerde servis hizmetlerinde müşterilerine büyük avantajlar sağlayacak farklı çeşitlerdeki “bakım sözleşmeleri” ve “uzatılmış garanti paketleri” ile müşteri memnuniyeti seviyesini üst noktalara taşımayı amaçlamaktadır.

17.12.2010 SOĞUK ZİNCİR TAŞIMACILIĞINDA DÜNYA’NIN LİDER MARKASI: THERMO KING

2008 yılından bu yana Türkiye’de Doğuş Otomotiv distribütörlüğünde faaliyetlerini sürdüren Thermo King, bu yıl lansmanını yapacağı yeni ürünleri ve gelişmiş teknolojisiyle 2011 yılında da sektör liderliğini sürdürmeyi hedefliyor. Soğuk zincir taşımacılığında, dünyanın lider soğutma sistemleri üreticisi Thermo King’in satış ve satış sonrası servis hizmetleri, Türkiye’nin önde gelen otomotiv distribütörü Doğuş Otomotiv tarafından verilmektedir. Ana faaliyet alanı mobil soğutma sistemleri ve klima cihazları olan Amerikan markası Thermo King’in, motordan tahrikli cihazlardan, dizel tahrikli ünitelere kadar geniş bir soğutma ve klima ürün gamı bulunmaktadır. Markanın yaygın ürün gamı içerisinde son iki yıldır Doğuş Otomotiv distribütörlüğünde Türkiye pazarına sunulmakta olan üniteleri, her türlü soğuk zincir taşımacılığına hizmet edecek ürünlerden oluşmaktadır. Hafif ticari vasıtalardan oluşan 3 metreküpten 24 metreküpe kadar hacim içeren 0 ile -18 derece santigrat taşımacılıkta kullanılan, 24 metreküpten 50 metreküpe kadar aynı derecede soğutma yapabilirler. Ayrıca, Türkiye’de çok önem arzeden ağır vasıta frigorifik taşımacılığındaki tüm ürün gruplarına hitap eden üniteleri de mevcuttur. Yaklaşık 2 yıl önce Thermo King markasının Türkiye distribütörlüğünü almasının ardından, bu alanda gerçekleştirilen büyük yatırımlarla, kısa sürede ülkemizde soğutma sistemleri alanında büyük bir başarı öyküsü ortaya koyan Doğuş Otomotiv yetkilileri, markanın Avrupa üretim üssü Galway Fabrikaları ve Brüksel Merkez Ofisi’ni içeren kapsamlı bir gezi ile basın mensuplarına markanın sahip olduğu teknoloji üstünlükleri hakkında bilgilendirmelerde bulundular. Thermo King Avrupa operasyonlarının merkezi Brüksel’de Thermo King markasının CEO’su Manlio Valdes, Başkan Yardımcısı Johan Van Maercke ve üst düzey yöneticileri ile Doğuş Otomotiv Thermo King Genel Müdürü İlhami Eksin, Doğuş Otomotiv yöneticileri bir araya gelerek dünyada ve ülkemizde sektör ve markanın yeri hakkında açıklamalarda bulundular. Thermo King CEO’su Manlio Valdes yaptığı açıklama da Türkiye pazarının sahip olduğu jeopolitik konum çerçevesinde dünyada soğutma sistemleri sektörü için kilit bir role sahip olduğunu belirterek bu önemli pazarda Doğuş Otomotiv gibi güçlü bir çözüm ortağıyla birlikte faaliyette bulunmalarından duydukları memnuniyeti ifade etti. Valdes, “Yaklaşık 2,5 yıl önce Doğuş Otomotiv ile distribütörlük görüşmelerimize başladığımızda, grubun otomotivin yanısıra bankacılık, finans, inşaat, turizm, basın yayın gibi farklı sektörlerde sahip olduğu büyüklük bizleri çok etkilemişti. Tartışmasız Türkiye pazarı gibi büyük bir pazarda çözüm ortaklığına Doğuş Grubu gibi büyük bir marka ile girmemize rağmen, bu kısa sürede bu denli önemli başarılar elde edip yüksek bir performans göstereceklerini öngörmemiştik. Thermo King tarafından çok özel bir ödül olarak konumlandırılan ve nadiren sunulan dünyada 2010 yılında tüm distribütörlerimiz içerisinde Doğuş Otomotiv’e vermiş olduğumuz “Üstün Başarı” ödülü, kendilerinin ortaya koyduğu bu büyük başarının küçük bir göstergesidir. Bu vesileyle Marka Genel Müdürü İlhami Eksin olmak üzere, markanın tüm yöneticilerine ve çalışanları teşekkür etmek istiyorum. Doğuş Otomotiv, sahip olduğu vizyonla yükselişini sürdürerek Thermo King’in Avrupa ve Asya pazarında en önemli iş ortakları içerisindeki konumunu daha üst seviyelere çıkaracaktır” şeklinde görüşlerini ifade etti. Eksin: “Hedefimiz liderliğimizi sürdürmek” Doğuş Otomotiv Thermo King Genel Müdürü İlhami Eksin, ise, 2008 yılının son çeyreğinde distribütörlük faaliyetlerine başladıkları Thermo King’in altyapı çalışmalarının tamamlanmasının ardından aktif satışa başladıklarını ve geçen kısa süre içerisinde pazarın lideri durumuna geldiklerini belirterek “Bugün dünyada soğutma sistemleri sektörünün lideri Thermo King’in sahip olduğu üstün teknolojiyi yansıtan üretim tesislerinde sizlerle birlikte olmaktan büyük mutluluk duymaktayız. Doğuş Otomotiv olarak dünyada uzun yıllardır sektördeki öncü kimliğiyle bir marka olmanın da ötesine geçerek sektörde bu tarz tüm üniteler için genel bir tanımlama haline gelmiş Thermo King’in distribütörü olmaktan büyük mutluluk duymaktayız. Distribütörlük faaliyetlerine başlamamızın ilk yılında 110 adetlik bir satış gerçekleştirmemizin ardından, kurumsal yapılanmamızı tamamlayarak yaygın satış ve servis ağımızla 2010 yılını 300 adetlik bir satışla tamamlama başarısı göstereceğiz. 2011 yılında ise oluşturduğumuz bu güçlü altyapının üzerine soğutma sistemleri sektörünün farklı işkollarını da ekleyerek 350 adetlik bir satış hedefimiz bulunuyor.” dedi. Eksin 2011 yılında motordan tahrikli ünitelerde daha agresif olacaklarını aktaran İlhami Eksin, klima ünitelerinde ise yeni projelerin hayata geçeceğini sözlerine ekledi. Eksin “Bu noktada Doğuş Otomotiv olarak farklı çözüm ortaklarıyla yürüttüğümüz önemli projelerin hayata geçmesini planladığımızı da eklemeliyim. İstanbul Ulaşım’a verdiğimiz 72 adetlik üniteyle başlayan raylı sistem soğutma sistemleri projemiz de önümüzdeki yıl daha üst seviyelere taşımayı amaçladığımız önemli başarılarımız arasında yer alıyor”şeklinde görüşlerini ifade etti.
Galway Fabrikası SLX ünitelerini de kapsayan tüm treyler ürünleri, Thermo King’in Galway’de bulunan fabrikasında üretilmektedir. Ek olarak, yakın zamanda lansmanı yapılan T-Serisi ünite grubu ve tüm dizel kamyon üniteleri ve CryoTech ürünler de Galway’de üretilmektedir. Ürünler Galway’de üretilerek, tüm Avrupa, Orta Doğu, Afrika ve Rusya’yı da kapsayan tüm Bağımsız Devletler Topluluğu pazarı olmak üzere Galway’den tedarik edilmektedir.  

27.05.2010 THERMO KING’İN YENİ ÜRÜNÜ ‘‘T Serisi’’,TÜM DÜNYA İLE AYNI ANDA TÜRKİYE’DE...

Thermo King kamyon ünitelerinde yeni T Serisine geçiyor... 4 metreden 8,5 metre uzunluğundaki kasalar için multi temp. ürün gamıyla beraber toplam 13 değişik modeli bulunan Thermo King T Serisi, 2010 yılından itibaren aynı uzunluklardaki kasalar için ürün gamını 8 adete düşürüyor. Yakıt tüketimi ve motor sesinde %20’ lere varan avantaj sağlayan yeni nesil ürünler, Doğuş Otomotiv güvencesiyle tüm dünya ile birlikte aynı anda Türkiye’de müşterilerinin beğenisine sunulacak.

27.05.2010 SULTAN ET THERMO KING’DEN VAZGEÇMİYOR...

Doğuş Otomotiv distribütörlüğünde Türkiye pazarındaki faaliyetlerine devam eden Thermo King, soğuk zincir lojistiğinde vazgeçilmez marka olmaya devam ediyor.
30 yılı aşan tecrübesiyle, 25 bin metrekarelik tesislerinde günlük 40 tonluk üretim ve 120 büyük baş hayvan kesim kapasitesine sahip Sultan Et, ürünlerinin Türkiye’de sağlıklı ve hijyenik bir şekilde dağıtımını sağlamak için Thermo King soğutma sistemlerini tercih etti. Sultan Et’in bünyesinde kurulu dağıtım filosuna katılan yeni araçlarına takılan Thermo King soğutma üniteleri, Sultan Et Marmara Bölge Müdürlüğü’nde gerçekleştirilen törenle teslim edildi. Thermo King Satış Yöneticisi Çağlar Bircan ve Thermo King Pazarlama Uzman Yardımcısı Sinem Eroğlu, araçlara monte edilen 7 adet V 300 10, 11 adet V 200 MAX 10 ve 1 adet V 500 MAX 10 olmak üzere, toplam 19 adet üniteyi Sultan Et Marmara Bölge Müdürü Murat Reyhan’a teslim etti. Reyhan, teslimat töreninde yaptığı açıklamada Thermo King’in araçlarında olmazsa olmaz şartları olduğunu belirterek “Sultan Et olarak, Türkiye genelinde Ankara, İstanbul, İzmir, Antalya, Adana, Erzurum ve Van olmak üzere 7 bölge müdürlüğü, 50’yi aşan yetkili satıcı ağı ve yurt genelinde seçkin marketler kanalıyla Türkiye’nin her noktasına ulaşmaktayız. Thermo King, 30 yılı aşan ticari faaliyetlerimizde bugün ulaştığımız noktaya gelmemizde etkin rol oynamıştır. Thermo King soğutma üniteli araçlarımız ile yaptığımız sağlıklı, hijyenik ve sorunsuz taşımacılık sayesinde ürünlerimiz üretimden çıktığı tazelikte son kullanıcıya ulaşmaktadır. Türkiye’nin en sıcak bölgelerinde bile Thermo King soğutma sistemlerinin üstün performans ile çalışması, yeni pazarlara açılabilmemize destek olmaktadır.” açıklamasında bulundu.
Thermo King Satış Yöneticisi Çağlar Bircan ise Sultan Et’in ürünlerine duyduğu güvenden dolayı çok memnun olduklarını belirtirken, “Thermo King bir marka değil adeta sistem adı olmuş durumdadır. Soğuk zincir taşımacılığında hızlı olmanın yanında, hijyen ve sağlık çok önemlidir. Thermo King soğutma sistemleri tüm bu kriterleri eksiksiz yerine getirmektedir. Güvenli ve sorunsuz şekilde çalışan Thermo King soğutma sistemlerimiz ile, şoförler araçlarında taşıdıkları yükün durumunu ve kasa derecesinin ne ısıda olduğunu düşünmeden tüm dikkatlerini yola verebilmektedir.” dedi.

27.05.2010 LİDER GIDA, THERMO KING KALİTESİNİ TERCİH ETTİ...

Türkiye’nin önde gelen gıda firmalarından Lider Gıda, ürünlerini n Türkiye başta olmak üzere Rusya ve Doğu Avrupa ülkelerine hijyenik ortamda ve sağlıklı koşullarda ulaşabilmesi için,  soğutma sektörünün lideri Thermo King’i tercih etti. Lider Gıda araç filosuna toplam 35 adet Thermo King SLX 200 50 ünite ekledi. Lider Gıda Genel Müdürü Şadan Altuntaş, Doğuş Otomotiv Gebze tesislerinde  Thermo King Satış Yöneticisi Çağlar Bircan’dan 15 adetlik ilk partiyi teslim aldı. Lider Gıda Genel Müdürü Altuntaş yaptığı açıklamada, ‘‘Taşımacılığını yaptığımız ürünler ve nakliyeyi gerçekleştirdiğimiz ülkelerin konuya titizliğini göz önünde bulundurduğumuzda, Doğuş Otomotiv güvencesinde soğutma sektörü ile bütünleşmiş olan Thermo King markası dışında bir alternatif düşünmemiz söz konusu olamazdı.’’ dedi. Dünyanın önde gelen soğutma sistemleri markası Thermo King, Türkiye genelinde Doğuş Otomotiv distribütörlüğünde İstanbul, Bursa, Trabzon, Antalya, İzmir, Denizli, Çorum ve Hatay’da olmak üzere, toplam 8 ilde 9 adet yetkili satıcı ve servis ile hizmet vermektedir.

22.10.2010 Doğuş Otomotiv Thermoking Satış ve Satış Sonrası Hizmetler Eğitimlerine Devam Ediyor.

11-14 Ekim 2010 tarihleri arasında düzenlenen Thermo King Satış ve Satış Sonrası Hizmetler Eğitimi, 9 Yetkili Satıcı’nın oluşturduğu 15 katılımcıyla birlikte, Doğuş Otomotiv Eğitim Binası’nda gerçekleştirilmiştir.  Eğitim boyunca, soğutma sistemi çalışma prensipleri, arıza müdahele koşulları , kamyon ünite grubu ürün gamına katılan yeni T Serisi üniteler ve aksesuarlar tanıtılmıştır. Bununla beraber, müşteri memnuniyetini artırıcı unsurlar üzerinde durulmakla birlikte, günümüz soğuk zincir taşımacılığında yaşanan sorunlar tartışılmıştır.
Doğuş Otomotiv güvencesiyle Türkiye’nin pek çok farklı bölgesinde faaliyetlerinin sürdüren Thermo King markasının hizmet  kalitesini artırıcı eğitimleri artarak devam edecektir. Dünyanın önde gelen soğutma sistemleri markası Thermo King, Türkiye genelinde Doğuş Otomotiv distribütörlüğünde İstanbul, Bursa, Trabzon, Antalya, İzmir, Denizli ve Hatay’da olmak üzere, toplam 7 ilde 9 adet yetkili satıcı ve servis ile hizmet vermektedir.

22.10.2010 THERMO KING’DEN AS-STAR’A TESLİMAT

Doğuş Otomotiv distribütörlüğünde Türkiye pazarındaki faaliyetlerine devam eden Thermo King, soğuk zincir lojistiğinde As-Star Tarım ile teslimatlarına devam ediyor. Dünyanın önde gelen soğutma sistemleri markası Thermo King, Türkiye genelinde soğuk zincir taşımacılığında vazgeçilmez marka olmaya devam ediyor. Thermo King tarafından As Star Tarım’a satışı gerçekleştirilen 16 adet Thermo King SLX 200-50 ünite, Doğuş Otomotiv Gebze tesislerinde düzenlenen törenle teslim edildi. Akdeniz Bölgesi’nden Rusya’ya yaş sebze ve meyve taşımacılığı yapan As Star Tarım, sektördeki 16 yıllık tecrübesi ile, merkezleri Trabzon’un yanı sıra Türkiye genelinde Adana, Alaşehir, Antalya ve Rusya’nın 4 ayrı bölgesinde bulunan şubeleriyle hizmet vermektedir. İhracatını gerçekleştirdiği tarım ürünlerinin aynı zamanda yetiştiricisi de olduklarını belirten firma yetkilileri, “İhraç ettiğimiz ürünlerin lojistiğini tamamen kendi filomuzla sağlamaktayız. İhraç ettiğimiz bütün yaş sebze ve meyvelerin nakliyesini sağlamakla beraber misyonumuz doğrultusunda filomuzu büyütme çalışmalarımızı da artarak devam ettirmekteyiz. Üretimde gösterdiğimiz titizliği nakliyede de göstermek istiyoruz. Bu yüzden Doğuş Otomotiv güvencesinde olan Thermo King markasını tercih ettik.” açıklamasında bulundular. Geçtiğimiz yılı kamyon ve tır ünitesi satışlarında lider olarak tamamlayan Thermo King, 2010 hedeflerinin tümüne Eylül ayı sonunda ulaşmıştır. Dünyanın önde gelen soğutma sistemleri markası Thermo King, Türkiye genelinde Doğuş Otomotiv distribütörlüğünde İstanbul, Bursa, Trabzon, Antalya, İzmir, Denizli ve Hatay’da olmak üzere, toplam 7 ilde 9 adet yetkili satıcı ve servis ile hizmet vermektedir.

22.03.2010 DOĞUŞ OTOMOTİV, THERMO KING BÜYÜK ÖDÜLÜN YENİ SAHİBİ..

Dünyanın lider soğutma sistemleri markası Thermo King ürünlerinin, Türkiye pazarında gösterdiği başarılı pazarlama ve satış performansı “Thermo King Outstanding Achievement Award” ödülünü Doğuş Otomotiv’e getirdi. Türkiye’nin en büyük otomotiv distribütörü olarak sektörün temel yapı taşı olan Doğuş Otomotiv tarafından, 2008 yılının son çeyreğinde distribütörlüğü alınan dünyanın lider soğutma sistemleri markası Thermo King,  yetkili satıcı ve servis ağı ile Türkiye genelinde hizmet veriyor. Ekonomik dalgalanmalar ve etkilerinin yoğun olarak yaşandığı bir döneme rastlayan ilk yılında, gerçekleştirilen yıllık satış ve pazarlama performansıyla bu ödülü almaya hak kazanan Thermo King Türkiye’nin bu başarısı Amerika Birleşik Devletleri’ndeki üretici merkezinin takdirini kazandı. Bu takdiri tüm dünyada “üstün başarı performansı” gösterebilen distiribütörlerine verdiği “Thermo King Outstanding Achievement Award” ile ödüllendiren üretim merkezi, Türkiye’deki yüksek performansı ise “sıradışı” olarak tanımladı ve ilk yılda gösterilen bu başarılı organizasyonu onurlandırdı. Doğuş Otomotiv’in tecrübesiyle Türkiye pazarına girdiği 1 yıllık süreçte yüksek performansıyla dikkat çeken Thermo King’in ana faliyet alanı mobil soğutma sistemleri ve klima cihazlarıdır. Thermo King’in Türkiye pazarına sunulan ürün gamı; her türlü soğuk zincir taşımacılığına hizmet edecek ürünlerden oluşmaktadır. Thermo King ürünleri, hafif ticari araçlardan oluşan, 3 metreküpten 24 metreküpe kadar hacim içeren motor tahrikli ünitelerle, 0 ile -18 derece santigrat soğutma yapabilmektedir. Aynı zamanda, 24 metreküpten 65 metreküpe kadar aynı derecelerde kendinden motorlu ünitelerle bu hizmeti verebilmektedir.
 

04.05.2009 THERMO KING SEKTÖRE HIZLI GİRİŞ YAPTI

Ülkemizde Doğuş Otomotiv distribütörlüğünde temsil edilen soğutma sistemleri sektörünün lider markası Thermo King, kurumsal yapılanmasının ve Türkiye genelinde yaygın yetkili satıcı/servis ağının tamamlanmasının ardından sektöre hızlı bir giriş yaparak Pakmaya Şirketi’ne 11 adet Thermo King SLX 200-50 ünitesinin teslimatını gerçekleştirdi.

Dünyanın önde gelen soğutma sistemleri markası Thermo King, Doğuş Otomotiv ile başladığı distribütörlük ilişkisinde hızlı adımlarla ilerlemeye devam ediyor. Türkiye genelinde yaygın bir yetkili satıcı/servis ağının kurulması ve konusunda uzman satış ve servis ekiplerin özel eğitimlerden geçirilmesiyle başlayan süreçte, Doğuş Otomotiv güvencesiyle ardı ardına gerçekleştirilen teslimatlara bir yenisi daha eklenerek 11 adetlik Thermo King SLX 200-50 ünite filosu Pakmaya Şirketi’ne teslim edildi. Doğuş Otomotiv - Thermo King ve Pakmaya Şirketleri yöneticilerinin katıldığı teslimat töreninde filolarını Thermo King üniteleri ile güçlendirdikleri için duydukları memnuniyeti ifade eden Pakmaya Filo Yöneticisi Necmi Kılıç, maya taşımacılığının çok hassas bir konu olduğunu belirterek; “Maya taşımacılığı büyük bir dikkat ve özen gerekmektedir zira yarım derecelik sapmalar bile taşınan ürünün bozulmasına neden olabilir. Bu nedenle filomuzda uzun yıllardır kullanmakta olduğumuz, soğutma sistemlerinde kalitesini ve güvenilirliğini ispatlamış olan Thermo King markasını tercih ettik. Markanın Doğuş Otomotiv güvencesi ile Türkiye’de satış ve servis hizmetlerinin gerçekleştiriliyor olmasının da, filo alım kararımızda önemli bir etkisi oldu. Bundan sonraki soğutma ünitesi alımlarımızda da aynı şekilde Doğuş Otomotiv – Thermo King ile işbirliğimizi sürdüreceğimize inanıyoruz.” şeklinde görüşlerini ifade etti.
Amerikan markası Thermo King’in ana faliyet alanı mobil soğutma sistemleri ve klima cihazlarıdır. Motordan tahrikli cihazlardan, dizel tahrikli ünitelere kadar geniş bir soğutma ve klima ürün gamına sahiptir. Türkiye pazarına sunulan ürün gamı; her türlü soğuk zincir taşımacılığına hizmet edecek ürünlerden oluşmaktadır. Hafif ticari araçlardan oluşan 3 metreküpten 24 metreküpe kadar hacim içeren 0 ile -18 derece santigrat taşımacılıkta kullanılan, 24 metreküpten 50 metreküpe kadar aynı derece santigrat soğutma yapabilirler. Ayrıca, Türkiye’de çok önem arzeden frigorifik taşımacılığına hitap eden üniteler mevcuttur.

03.04.2009 THERMO KING, DOĞUŞ OTOMOTİV GÜVENCESİ İLE TÜRKİYE’DE

Dünyanın lider soğutma sistemleri markası Thermo King ürünleri Doğuş Otomotiv güvencesiyle altyapı çalışmalarının tamamlanmasının ardından Türkiye pazarında satışa sunulmaya başlandı.

Türkiye’nin en büyük otomotiv distribütörü Doğuş Otomotiv tarafından 2008 yılının son çeyreğinde distribütörlüğü alınan dünyanın lider soğutma sistemleri markası Thermo King, yetkili satıcı ve servis ağı ile altyapı çalışmalarını tamamlayarak ürünlerini satışa sunmaya başladı.  Thermo King distribütörlüğü, markanın Türkiye yapılanması ve hedeflerinin aktarıldığı basın toplantısı, 3 Nisan 2009 tarihinde Portaxe Baltalimanı’nda Doğuş Otomotiv CEO’su Ali Bilaloğlu, Doğuş Otomotiv Thermo King Genel Müdürü İlhami Eksin, Thermo King Başkanı Ray Pittard ve Thermo King Bölge Direktörü Paul McGarrigle’ın katımıyla gerçekleştirildi. 
 
Ali Bilaloğlu:“Doğuş Otomotiv, tecrübesiyle Türkiye’de Thermo King’i hak ettiği noktaya getirecektir.” 
Basın toplantısında konuşma yapan Doğuş Otomotiv CEO’su Ali Bilaloğlu, Thermo King’in hitap ettiği sektörün önemli bir pazar olduğunu belirterek, “Soğutma sistemleri sektörü ülkemizde otomotiv ile birlikte gıda, ilaç, gibi sektörlerle paralel olarak büyüyen bir sektördür. Soğutma sistemlerinde sektör içinde marka bilinirliği çok yüksek olan bir markayı temsil etmeye başladık. Doğuş Otomotiv’in tecrübesi Thermo King markasını Türkiye’de hak ettiği noktaya çıkartacaktır” dedi.
Bilaloğlu sözlerine şöyle devam etti; “Dünyanın lider mobil ısı kontrolleri sistemleri uzman markası Thermo King’in Türkiye’deki tüm satış ve servis hizmetlerini kapsayan anlaşma ile distiribütörlüğünü yaptığımız marka sayımızı 15’e yükselttik. 2008 yılında aldığımız bu yeni distribütörlük ile otomotiv değer zincirinin her halkasında var olma stratejimiz doğrultusunda çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Ağır vasıta sektöründeki markamız Scania; üst yapı sektöründe hizmet veren damper markamız Meiller ve treyler markamız Krone ile bu sektörde tecrübe kazanmıştık. Thermo King ile bu sektördeki faklılığımızı artırarak daha kapsamlı bir hizmet sunuyor olacağız.” İlhami Eksin: “Altyapı çalışmaları tamamlandı, aktif satış başladı…” Doğuş Otomotiv Thermo King Genel Müdürü İlhami Eksin, 2008 yılının son çeyreğinde distribütörlük faaliyetlerine başladıkları Thermo King’in altyapı çalışmalarının tamamlandığını belirterek aktif satışa başladıklarını söyledi. Eksin sözlerine şöyle devam etti; “Bildiğiniz gibi Thermo King, Türkiye pazarında dizel soğutma sistemlerinde en geniş araç parkı olan ürün, Türkiye’ye girmiş ilk dizel cihaz, Türkiye’de monte edilmiş ilk araç kliması gibi bu sektörde “ilk”leri yaşamış bir markadır. Thermo King’in ülke genelinde yetkili satıcı ve servis teşkilatının kurulması, yedek parça stoklarının tamamlanması, satış ve servis ekiplerimizin özel eğitimlerden geçirilmesi gibi tüm alt yapı çalışmaları başarıyla tamamlanmıştır. Toplam 9 ilde 11 adet yetkili satıcı ve servis yapılandırması oluşturuldu. Bugünden itibaren Doğuş Otomotiv güvencesi ile kurumsal bir yapıya kavuşan dünyanın lider markası Thermo King ürünlerinin Türkiye’de yüksek müşteri memnuniyeti garantisiyle satışına başlandı. Türkiye’de ilk yılımız olan 2009’da soğutma sistemleri toplam pazarında, yaklaşık 300 adetlik satış ile yüzde 30’luk bir pazar payı hedefliyoruz. Aynı zamanda sektörde bir ilk olarak; iş ortağımız vdf’nin desteğiyle treylerden bağımsız olarak doğrudan soğutma sistemlerine 60 aya varan kredi imkanları da sunuyoruz.Amacımız müşterilerimize beklentilerinin ötesinde bir hizmet sunarak markanın hakettiği imajı yeniden kazanmasını sağlamak ve pazar liderliğini devam ettirmektir” dedi.
Thermo King Başkanı Ray Pittard: “Türkiye pazarına güveniyoruz..” Thermo King Başkanı Ray Pittard ise Türkiye’nin kendileri için yabancı bir pazar olmadığını belirterek “Dünya’da soğutma sistemleri sektörünün lider markası Thermo King, 1938’den beri birçok yenilik ve teknolojik üstünlüğü ile hep ilk’lerin markası olmayı başarmıştır. Jeopolitik konumu ve sahip olduğu büyük potansiyel ile bizim için en önemli pazarlar arasında yer alan Türkiye’de, kendi faaliyet alanlarında bugüne kadar hep ilk’lerin markası olmuş bir partner olan Doğuş Grubu ile işbirliği içerisinde bulunmaktan büyük mutluluk duymaktayız. Yeni distribütörümüz Doğuş Otomotiv’in, dünyanın herbiri kendi alanında lider markalarının uzun yıllardır başarıyla sürdürdüğü distribütörlük faaliyetlerinde gösterdiği başarılar, Türkiye pazarı için sahip olduğumuz büyük hedeflere birlikte ulaşılabileceğimize olan inancımızı pekiştirmektedir. Ülkenizde uzun yıllardır sektörde büyük talep görerek jenerik bir ürün adı haline gelen markamızın geçirdiği bu kurumsal yapılanmanın ardından büyük başarılara imza atılacağına yürekten inanmaktayız” dedi.  Müşterilerine maksimum katkı sağlamak için, en iyi hizmeti sunmayı amaçlayan Doğuş Otomotiv, Thermo King markası ile taşımacılık sektörüne tamamlayıcı ürünler sunmayı hedefliyor.

31.12.2008 THERMO KING İLK TESLİMATINI BOLULU HASAN USTA’YA YAPTI

  Doğuş Otomotiv Distribütörlüğünde Türkiye pazarındaki aktivitelerine güvenle ve hızla devam eden dünyanın önde gelen soğutma sistemleri markası Thermo King, ilk teslimatını Bolulu Hasan Usta’ya gerçekleştirdi.
Dünyanın önde gelen soğutma sistemleri üreticisi Thermo King, Doğuş Otomotiv Distribütörlüğünde ilk teslimatını Spectrum TS modeli ile Bolulu Hasan Usta firmasına gerçekleştirdi. Thermo King Soğutma Sistemi takılan Bolulu Hasan Usta firması aracının teslimat töreni, Doğuş Otomotiv Thermo King servisi olan İstanbul/Küçükyalı Eskar Tesisleri’nde gerçekleştirildi. Törene Doğuş Otomotiv Thermo King Genel Müdürü İlhami Eksin, Doğuş Otomotiv Servis ve Tic. AŞ Satış Şefi Çağlar Bircan, Doğuş Otomotiv yetkilileri ve Bolulu Hasan Usta Franchise Müdürü Fatih Akpınar katıldılar. 
 
Törende konuşma yapan Doğuş Otomotiv Thermo King Genel Müdürü İlhami Eksin, Thermo King’in bu ilk teslimatı ile kurumsal olarak önemli bir yolculuğa başladıklarını belirterek “Thermo King’in Türkiye’deki organizasyon yapısını tamamladık, Potansiyel içeren her bölgede yetkili satıcılarla anlaşmalar yapıldı. İstanbul Anadolu ve Avrupa yakasının dışında, İzmir, Ankara, Samsun, Antalya, Antakya, Adana, Mersin’in de aralarında bulunduğu 12 bölgede yetkili satıcılarımız ve servislerimiz ile hizmet veriyoruz.” dedi.

Eksin, 2009 hedeflerini 300 adet satış olarak belirtirken “İlk hedefimiz tüm pazarın yüzde 30’luk pazar payıdır. 4 yıl içerisinde ise yüzde 90 pazar payına ulaşmayı hedefliyoruz. Ürünlerimiz CE ve ATP standartlarına uygun. Gelecekte AB’ye uyum standartlarının gündeme gelmesiyle, soğutma cihazlarının kullanımında yüzde 20 oranında artış olacağını bekliyoruz. Çünkü bu yeni uygulamalarla sektördeki bilinç de artıyor ve artmaya devam edecek.” Doğuş Otomotiv Servis ve Tic. AŞ Satış Şefi Çağlar Bircan ise teslim ettikleri ürün hakkında bilgi verdi. Bircan, bu ürünün aynı kasa içinde aynı anda 2 farklı soğutma yapabildiğini belirterek “Ürünler kasanın bir bölümünde -20 derecede muhafaza edilirken, kasanın diğer bölümünde ise aynı anda + 4 derecede ısı ortamı sağlanabiliyor. Thermo King’in yeni nesil cihazları SLX serisinin detaylı tanıtımı ise Şubat 2009’da yapılacak.” dedi. Thermoking Spectrum TS Teslimatı gerçekleştirilen Thermo King Spectrum TS kendinden dizel motorlu olma özelliği ile dikkat çekiyor. Araç çalışmadığı durumlarda da taşınacak ürünleri soğutmaya devam ediyor. Ayrıca aynı kasa içinde aynı anda 2 farklı soğutma yapılabiliyor.  Thermo King’de bulunan DAS sistemi sayesinde ise araçta kullanılan ısı dereceleri istenilen aralıklarla rapor edilebiliyor. Elektronik kumandası sayesinde kasanın içindeki sıcaklıklar görülebiliyor ve raporlanabiliyor. Ağır ticari araç pazarında Scania, Krone ve Meiller’in yanı sıra soğutma sistemlerinde de dünyanın önde gelen markası Thermo King’in distribütörlüğünü yürüten Doğuş Otomotiv, temsil ettiği markalar ile müşteri memnuniyetini ön planda tutmaktadır.